Drugi put ove sezone ekipa Željka Obradovića u istanbulskom derbiju poražena od sastava Dejvida Blata. Galatasaraj šokirao Barselonu i pobjegao sa dna
1 komentar(a)
Vil Klajburn, Foto: Euroleague.net
Ažurirano: 10.02.2017. 22:04h

Istanbulski derbi pripao je Darušafaki - ekipa Dejvida Blata je drugi put u Evroligi ove sezone srušila tim Željka Obradovića (72:65) i ostala u trci za plasman u plej-of.

Početak meča u "Ajhan Šahenk areni" nije, međutim, slutio na takav epilog. Fener je sjajno krenuo i već na kraju prve četvrtine imao dvocifrenu razliku - 20:10.

Međutim, sjajna druga četvrtina domaćeg tima (24:11), preokrenula je stvari na parketu.

U drugom dijelu utakmice Darušafaka je konstantno održavala vođstvo. Na kraju, u penal-završnici, domaći su sačuvali vođstvo.

Najbolji pojedinac u pobjedničkom sastavu bio je Vil Klajburn sa 20 poena, a sjajnu rolu imao je i hrvatski centar Ante Žižić, koji je uz 14 poena imao i 10 skokova.

U redovima gostujuće ekipe istakao se Bogdan Bogdanović sa 18 poena, po 14 su dodali Egbe Judo i Bobi Dikson.

Ekipa Darušafake je ovom pobijedom upisala 11. trijumf i nastavlja bitku za TOP 8 fazu Evrolige.

Fenerbahče je je prekinuo seriju od četiri uzastopne pobijede u Evroligi.

Neizvjesna utakmica viđena je u Pireju, gdje je Olimpijakos teže nego što se očekivalo slavio protiv Žalgirisa.

Grčka ekipa je tako i drugi put u ovoj sezoni bila bolja od Litvanaca i ostala u borbi za prvo mesto. Sastav Žalgirisa doživio je 13. poraz i zaostaje dva koraka za mjesto koje vodi u TOP 8 fazu Evrolige.

Prvo poluvrijeme je bilo izjednačeno, što govori i rezultat (35:35). Otpor gostiju Olimpijakos je slomio tek u posljednjoj četvrtini.

Najbolji pojedinac kod domaćina bio je Printezis koji je postigao 17, pratio ga je Lojeski sa 12 poena. Lekavičius sa 11 i Jankunas sa 10 poena bili su najefikasniji kod ekipe Žalgirisa. Sljedeću utakmicu Olimpijakos gostuje ekipi Fenerbahčea, dok Žalgiris ide u Njemačku gdje će gostovati Bambergu.

Šokantan rezultat u Kataloniji - znalo se da Barselona ove sezone igra ispod svakog nivoa, znalo se da neće u Top8, ali je malo ko vjerovao da može na svom parketu da izgubi od posljednjeplasiranog Galatasaraja (69:62).

Bio je to osmi poraz Barselone u posljednjih 11 evroligaških mečeva, kao dovoljan pokazatelj u kakvoj je krizi ovaj košarkaški gigant.

Tajus sa 19 i Šilb sa 18 poena predvodili su goste, koji su ovom pobjedom pobjegli sa začelja i prišli Barsi na samo jednu pobjedu.

Kod Katalonaca, najefikasniji su bili Bugarin i Finac - Vezenkov je ubacio 18, a Koponen 15 poena. Crnogorski reprezentativac Tajris Rajs podijelio je sedam asistencija, ali je vezao dva promašaja i imao izgubljenu loptu u momentima kada se lomio meč.