Debakl Olimpijakosa, Valensija izgubila u Kaunasu, Zvezda nemoćna

Doprinos ubjedljivoj pobjedi Himkija je dao i Marko Todorović - crnogorski reprezentativac je za 21 minut (najviše ove sezone) upisao četiri koša, pet skokova i po ukradenu loptu i blokadu
2 komentar(a)
Himki, Foto: Euroleague.net
Ažurirano: 18.01.2018. 21:57h

U samo šest dana, Olimpijakos je doživio dva najteža poraza u Evroligi posljednjih sezona - nakon minus 32 u Vitoriji proptiv Baskonije (86:54), velikan iz Pireja je večeras "zaleđen" na minus 28 u Moskvi protiv Himkija (82:54).

Aleksej Šved je bio najefikasniji sa 19 poena, a doprinos pobjedi je dao i Marko Todorović - crnogorski reprezentativac je za 21 minut (najviše ove sezone) upisao četiri koša, pet skokova i po ukradenu loptu i blokadu.

U redovima Olimpijakosa dvocifren učinak su imali samo Kajl Viltjer (11) i Janis Strelnijeks (10).

Valensija je izgubila na gostovanju Žalgirisu (86:82), a Bojan Dubljević je imao skroman učinak - tri poena, dva skoka i tri izgubljene lopte.

Crvena zvzeda je bila bez šansi u Tel Avivu, gdje je Makabi slavio sa 89:75. Ponos Izraela je dominirao sve vrijeme i rutinski stigao do 10. pobjede, a Zvezdi nanio 12. poraz.

U redovima Beograđana je najbolji bio crnogorski reprezentativac Milko Bjelica sa 13 poena.

Barselona je rutinski savladala Brose baskets, uz opdlično izdanje Rakima Sandersa, koji je ubacio 17 poena (6-5 za dva, 3-2 za tri, bacanja 1-1) i ukrao šest lopti.