Debakl Podgoričanki

Izabranice Željka Vukićevića su pregorjele u velikoj želji, a gošće već nakon prve četvrtine stekle dvocifrenu prednost
Biljana Pavićević, Foto: Vesko Belojević
Ažurirano: 17.12.2011. 22:14h

Košarkašice Budućnost Podgorice nadale su se da će pobjedom nad Celjem otići na, skoro, jednomjesečnu pauzu, ali od toga nije bilo ništa. Izabranice Željka Vukićevića su pregorjele u velikoj želji, a gošće već nakon prve četvrtine stekle dvocifrenu prednost.

I u nastavku meča Slovenke su kontrolisale dešavanja na terenu, a posebno dominantne bile su u trećoj četvrtini nakon koje su stigle do 24 poena prednosti (63:49). Jedan od razloga poraza leži u katastrofalnom šutu za dva poena od svega 26 odsto (46-12).

U Regionalnoj ligi sada slijedi pauza do 14. januara, kada Budućnost Podgorica gostuje u Banjaluci ekipi Mladog Krajišnika.

Ostali rezultati: Vojvodina - Mladi Krajišnik 59:66 (14:20, 20:15, 9:17, 16:14), Sloboda - Hemofarm Štada 60:67 (13:15, 14:21, 14:16, 19:15), Radivoj Korać - Čelik 78:80 (19:15, 26:16, 18:19, 15:30). Meč Voždovac - Partizan je odložen.

Tabela: Partizan 20, Čelik 19, Hemofarm, Celje, Radivoj Korać 18, Voždovac, Budućnost PG 16, Mladi Krajišnik 14, Vojvodina 12, Sloboda 11.

Budućnost Podgorica - Celje 48:77 (15:27, 12:14, 12:22, 9:14)

Podgorica - Dvorana: “T-Mobile”. Gledalaca: 150. Sudije: Šundić, Popović, Vujičić (Crna Gora).

Budućnost Podgorica: Pavićević 11, Bigović 8, Vujadinović 4, Đaletić 3, Mihailović 1, Šofranac 2, Dobrović, Milošev 2, Vujačić 2, Popović 13, Milutinović, Mujović 2.

Celje: Abramović, Gajić 3, Orozović 20, Oblak 18, Klavžar 4, Gabrovšek 3, Macura 3, Jagodić 7, Trebec 19, Bošnjak.