Denver brejkom do 2:2 u seriji: Tripl-dabl Jokića, 34 poena Mareja

2861 pregleda 1 komentar(a)
Jokić, Foto: Reuters
Ažurirano: 06.05.2019. 09:33h

Košarkaši Denvera vratili su brejk pošto su savladali Portland u gostima sa 116:112 i tako izjednačili na 2:2 u polufinalnoj seriji Zapadne konferencije NBA lige.

Nagetsi su se brzo oporavili od poraza u trećoj utakmici, poslije četiri produžetka - 137:140.

Najzaslužniji za pobjedu Denvera bili su Nikola Jokić i Džamal Marej.

Srpski centar je zabilježio je drugi tripl-dabl u polufinalnoj seriji, pošto je meč završio sa 21 poenom, 12 skokova i 11 asistencija.

Marej je dodao 34 poena, a zapažen učinak imao je i Pol Milsap sa 21 poenom i 10 skokova.

Jokić se žalio na povredu na minut prije kraja utakmice, kada je hramljući otišao do klupe, ali se ipak vratio u igru.

"Imamo mnogo takmičarski nastrojenih igrača u timu koji ne žele da gube. Mislim da ne želimo da gubimo više nego što volimo da pobjeđujemo, što je čudno. Nismo željeli izgovor da smo izgubili zbog četiri produžetka, pošto smo bili umorni", rekao je Jokić.

On je u završnici utakmice otišao na klupu držeći se za desno koljeno, ali se poslije toga vratio na teren.

"Dobio sam udarac u koljeno, ali u redu je", dodao je Jokić.

"Naši momci su čvrsti. Doći ovdje i pobijediti samo 36 sati od poraza poslije četiri produžetka, govori koliko smo čvrsti", rekao je trener Nagetsa Majkl Maloun.

U redovima Portlanda, najefikasniji je bio Si Džej Mekalum koji je ubacio 29 poena, dok je Demijan Lilard dodao 28 poena.

Portland je imao plus šest nakon prvog poluvremena, a Denver je bio ubjedljiv u trećoj koju je dobio sa 27:14, pa su Nagetsi u posljednji period ušli sa sedam poena prednosti - 84:77.

Završnica posljednje četvrtine donijela je mnogo uzbuđenja. Na pola minuta do isteka vremena Hud je pogodio trojku kojom su Blejzersi prišli na 110:107.

Meloun je potom izveo iz igre Jokića i Mareja, da bi Haris napravio peti faul.

Lilard je otišao na liniju za slobodna bacanja, ali je bio precizan samo jednom.

Jokić i Marej su se vratili na teren, a Marej je uvećao prednost gostiju sa dva pogođena slobodna bacanja.

Poslije tajm-auta domaćih Lilard je ponovo smanjio zaostatak na dva poena.

Ipak, Marej je ponovo bio siguran u izvođenju slobodnih bacanja.