Drama u "Stožicama" pripala Olimpiji

Mora se istaći da su Ljubljančani imali pomoć od strane arbitara. U nekoliko navrata oštetili su Podgoričane, a posljednji put sedam sekundi prije kraja trećeg produžetka
50 pregleda 7 komentar(a)
KK Budućnost Voli, Foto: ABA liga
Ažurirano: 17.12.2012. 22:30h

Drama u “Stožicama” imala je srećan kraj za domaćina. Nakon tri produžetka i 55 minuta velike borbe, Olimpija je savladala Budućnost Voli i stigla do sedmog trijumfa u sezoni, koliko ima i crnogorski šampion.

“Plavi” mogu da žale, jer su propustili priliku da savladaju jednog od favorita za visok plasman. Imali su priliku da sve riješe u regularnom toku, potom na kraju drugog produžetka, ali lopta nije htjela u koš.

Mora se istaći da su Ljubljančani imali pomoć od strane arbitara.

U nekoliko navrata oštetili su Podgoričane, a posljednji put sedam sekundi prije kraja trećeg produžetka.

Tada je Jaka Blažić faulirao Di Bosta u šutu za tri poena, ali pištaljka arbitara ostala je nijema.

Nakon toga, Blažić je sa linije penala stavio tačku na meč.

Čedomir Vitkovac je odigrao jedan od najboljih mečeva od kada igra za crnogorskog šampiona.

Meč je završio sa 33 poena uz 10 skokova, a odličnu rolu imao je i Vladimir Mihailović sa 24 koša uz šut iz igre 10-8.

Džerlad Li, jedan od najboljih igrača “plavih”, prve poene je dao u 33. minutu (ukupno pet). Kod domaćina, Blažić je dao 19, a Temu Raniko 17.

Odigrala je Budućnost Voli odličnu prvu četvrtinu. Nakon vođstva Ljubljančana 4:3, uslijedila je serija gostiju 9:0 i vođstvo od 12:4.

Slovenci su uspjeli da priđu, ali je nakon prvih 10 minuta gost imao prednost (16:20).

Do 16. minuta Podgoričani su vodili, a tada je Sašu Salin pogodio trojku za 26:25 i do šest minuta prije kraja Olimpija je imala konstantnu prednost.

Najveća je iznosila sredinom treće četvrtine, kada je semafor pokazivao 43:35.

U 34. minutu Aron Bejns je na brutalan način zaustavio Duška Bunića. Očekivalo se isključenje Australijanca, ali je sviran samo namjeran faul.

“Plavi” su to iskoristili na pravi način. Li je dao jedno bacanje, Mihailović koš uz dodatno, a sve je zaokružio trojkom Vitkovac za preokret (49:46).

Uslijedila je dramatična završnica. Desetak sekundi prije kraja Raniko je pogodio dva bacanja (60:58), a produžetka izborio Mihailović sa linije penala (60:60).

Na startu prvog produžetka, Olimpija je povela 64:61, ali su gosti uspjeli da se vrate i izjednače.

Kada je Vitkovac pogodio za 70:68, 23 sekunde prije kraja, činilo se da su “plavi” pred pobjedom.

Međutim, da tako ne bude, pobrinuo se Blažić sa linije penala (70:70), za novi produžetak.

U drugih dodatnih pet minuta igra koš za koš. Vitkovac je 24 sekunde prije kraja pogodio oba bacanja za 82:79.

Da bi spriječili šut za tri poena, “plavi” su na liniju penala poslali Ranika.

Finac je pogodio prvo, drugo promašio, uhvatio loptu i pogodio za 82:82. Mihailović je želio da prodorom riješi meč, ali mu je lopta ispala.

Činilo se da je tom prilikom i fauliran, ali sudije tako nisu mislile.

Velika borba i u trećem produžetku. Alen Omić je 44 sekunde prije kraja pogodio za 94:90, čime je otvorio vrata trijumfa svog tima.

Podgoričani se, ipak, nisu predavali, ali nisu uspjeli da naprave preokret...