Dubljević pokorio Madrid

Crnogorski reprezentativac je u završnih 20 minuta drugog meča finala plej-ofa ACB lige upisao 16 koševa i sedam uhvaćenih lopti za veliku pobjedu “narandže” protiv Reala u Madridu (86:79) i izjednačenje u seriji na 1:1
5 komentar(a)
Bojan Dubljević i Serhio Ljulj, Foto: Acb.com
Ažurirano: 11.06.2017. 19:20h

Četiri poena i dva skoka u prvom poluvremenu, nakon kojeg je Valensija vodila 41:36.

I onda, raspodija Bojana Dubljevića - crnogorski reprezentativac je u završnih 20 minuta drugog meča finala plej-ofa ACB lige upisao 16 koševa i sedam uhvaćenih lopti za veliku pobjedu “narandže” protiv Reala u Madridu (86:79) i izjednačenje u seriji na 1:1.

Zvanično najbolji centar najjače evropske lige je 57 sekundi prije kraja dao nestvaran koš za 81:79, potom bio najviši pod svojim obručem, da bi na 32 sekunde do posljednje sirene pogodio prvo slobodno bacanje.

Drugo je promašio, ali je Vil Tomas uhvatio loptu u napadu, nakon čega je Đoan Sastre realizovao dva penala i otklonio neizvjesnost.

Dubljević je za dva gađao 9-6, trojke je šutirao 4-1, a bacanja 8-5. Dvocifren učinak su imali i Fernando San Emeterio (14), Tomas (11) i Pjer Oriola (10), dok su kod “merengesa” najbolji bili Serhio Ljulj (22) i Felipe Rejes (14).

Treći meč finala se igra u srijedu u Valensiji, gdje je u petak i četvrta utakmica. Titulu će osvojiti tim koji prvi stigne do tri pobjede.