Džejms spasio Majami, sigurni Indijana i San Antonio

69 pregleda 0 komentar(a)
Lebron Džejms, Foto: Beta AP
Ažurirano: 24.11.2013. 09:04h

Zahvaljujući poenima Lebrona Džejmsa, nakon ofanzivnog skoka, 15,1 sekundu prije kraja, Majami je stigao do pobjede protiv Orlanda.

Nakon što je „kralj Džejms“ poentirao, Hitsi su odbranili posljednji napad gostiju, tačnije neprecizan je bio Viktor Oladipo, za šestu uzastopnu pobjedu.

"Pomaže kada u ekipi imate Džejmsa“, rekao je nakon meča Erik Spolstra, trener aktuelnog šampiona.

Lebron je ubacio 22 poena, uz devet skokova i sedam asistencija, a pratio ga je Dvejn Vejd (27).

Nikoli Vučeviću nedostajao je jedan skok za dabl-dabl učinak (11 koševa, devez uhvaćenih lopti).

Najbolji kod “magičnih” bio je Glen Dejvis, koji je odigrao prvi meč nakon 30. januara i loma noge, sa 20 poena.

Zahvaljujući odličnoj igri u prvom poluvremenu, Hjuston je protiv Minesote upisao devetu pobjedu ove sezone.

Aron Bruks je bio najefikasniji sa 26 poena, a dabl-dabl učinak imali su Dvajt Hauard (11, 13 skokova) i Terens Džons (18, 10 uhvaćenih lopti).

Nikola Peković je ubacio 14 koševa i uhvatio sedam lopti.

Bolji od njega bili su Kevin Lav (27, 15 skokova) i Kori Bruer (22).

Kris Pol je spasio Los Anđeles Klipersi protiv Sakramenata.

U posljednjim sekundama meča u "Stejpls centru", najbolji igrač domaćina je pogodio prvo, a promašio drugo bacanje.

Pokušaj Demarkusa Kazinsa za trijumf gostiju je bio neprecizan.

Klipersi su dozvolili da uđu u neizvjesnu završnicu iako su tokom prvog poluvremena vodili sa 20 poena razlike (38:18).

Pol je meč okončao sa 22 poena i devet asistencija.

Deandre Džordan je ubacio 17 poena i imao 12 skokova, dok je Blejk Grifin pored 16 poena uhvatio i deset skokova.

Za goste, Kazins je dao 23 poena uz čak 19 skokova.

Indijana nastavlja sa sjajnim igrama, pa je protiv Filadelfije upisala 12. pobjedu ove sezone.

Pejserse su do novog slavlja predvodili Roj Hibert )27 poena, 13 skokova) i Dejvid Vest (17, 11 skokova).

“Roj je bio dominantan u odbrani, a kada treba da pojača igru u napadu, onda to I uradi. Zaista je bio fenomenalan”, istakao je frenk Vogel, trener Indijane.

San Antonio je zahvaljujući drugoj četvrtini, koju je dobio 35:11, osigurao pobjedu protiv Klivlenda.

Deni Grin (17) i Patrik Mils (15) su bili najefikasniji u 12. trijumfu “mamuza”.

U poraženom timu Endrju Bajnum je dao 16, a Kajr Irving 15 koševa.