3831 pregleda 0 komentar(a)
Noć za pamćenje: Šejn Larkin prodire pored Kostasa Slukasa, Foto: Https://twitter.com/AnadoluEfesSK
Ažurirano: 21.06.2019. 20:54h

Poslije 10 godina posta, Anadolu Efes je opet nacionalni šampion.

Rekorderu turske košarke 14. titulu je donio čovjek koji je i osvojio posljednji pehar davne 2009. godine, Ergin Ataman.

U majstorici, sedmoj utakmici finala, „pivari” su savladali Fenerbahče i prekinuli dominaciju ekipe Željka Obradovića, koja je osvojila tri posljednje titule.

U prvom poluvremenu su ekipe bile izjednačene, ali su domaći pred odlazak na odmor pojačali tempo, otišli na plus sedam i onda povećavali prednost do rekordnih plus 21 (83:62) u 36. minutu.

Šejn Larkin je odigrao nestvaran meč i ubacio čak 38 poena! Odličan je bio i Vasilije Micić sa 20, dok su u redovima Fenera na nivou bili samo Kostas Slukas (21) i Nikola Kalinić (19).

Obradovićev tim nije ni imao snage za borbu, jer su cijelo finale propustila dva glavna centra, Jan Veseli i Žofri Lovernj, a minutaža je bila smanjena i nedovoljno oporavljenom Luiđiju Datomeu.