Rekord Evrolige: Šejn Larkin uništio Radonjićev Bajern

Šejn Larkin je ekipi crnogorskog trenera ubacio rekordnih 49 poena, sa čak 10 pogođenih trojki. Prethodni rekord Bobija Brauna iz 2013. godine je bio 41 poen
4686 pregleda 0 komentar(a)
Šejn Larkin
Šejn Larkin
Ažurirano: 29.11.2019. 21:10h

Anadolu Efes je u sjajnom pobjedničkom nizu, za koji rješenja nije imao ni crnogorski trener u Bajernu Dejan Radonjić. Efes je slavio sa 104:75.

Sjajni američki bek Šejn Larkin je obilježio utakmicu sa čak čak 49 poena, što je novi rekord Evrolige u jednoj utakmici.

On je za 31 minut na parketu pogodio 15 od 19 šuteva iz igre (7-5 za dva, 12-10 za tri poena). Uz to je upisao i pet pet asistencija, dva skoka i jednu ukradenu loptu.

Larkin je pogodio i devet od deset slobodnih bacanja, pa je "pao" rekord iz 2013. godine, kada je Bobi Braun u dresu Sijene postigao 41 poen.

Poraz Bajerna bi bio ubjedljiviji da loše veče nije imao Vasilije Micić, pošto za 20 minuta na parketu nije uspio da se upiše u strijelce. Bivši košarkaš Crvene zvezde je doduše samo četiri puta šutirao.

Efes je do utakmice Barselone sa CSKA, preuzeo prvo mjesto sa devet pobjeda.

U drugom meču Real Madrid je rutinski slavio na gostovanju Zenitu sa 86:71. Kraljevski klub je do osmog trijumfa u elitnom takmičenju predvodio Argentinac Fakundo Kampaco sa 19 poena i šest asistencija, a dobri su još bili Gabrijel Dek sa 15 poena i osam skokova, odnosno Fabijan Kozer i Rudi Fernandes, koji su ubacili po 11 poena.

Domaćinu nije pomogao ni bivši košarkaš Madriđana Gustavo Ajon sa dabl-dablom (18p+10sk). Kod ekipe iz Sankt Peterburga solidni su bili Jevgenij Voronov sa 17 i Vil Tomas sa 13 poena.