Porazi Crnogoraca, Efes u 2. poluvremenu „pojeo” Real, Barsa osvojila „Pionir”

4408 pregleda 3 komentar(a)
Vasilije Micić na utakmici sa Real Madridom, Foto: Euroleague
Ažurirano: 24.10.2019. 23:07h

U obračunu učesnika posljednjeg finala Evrolige, Anadolu Efese je sjajnom odbranom u 2. poluvremenu „pojeo” Real Madrid i slavio 76:60.

Nakon izjednačenih 20 minuta, izabranici Ergina Atamana su u nastavku dominirali i pored činjenice da su Madriđani pogodili 12 trojki iz 30 pokušaja.

Ali, za dva su iz istog broja pokušaja pogodili samo sedam puta, zbog čega su i poraženi.

Krunoslav Simon i Brajant Danston su bili najbolji sa gotovo identičnim učinkom (po 17 poena, Hrvat imao devet skokova, jedan više od Amerikanca), a dvocifreni su bili i Kris Singlton (13) i Vasilije Micić (12).

Serhio Ljulj je za goste ubacio 14 poena, Gabrijel Dek i Džordan Miki po 10.

Oba crnogorska predstavnika u elitnom takmičenju su večeras izgubila.

Dejan Radonjić je sa Bajernom poražen od Himkija u Minhenu 87:74, a Ruse su do važnih bodova vodili Aleksej Šved sa 19 i Entoni Gil sa 17 poena. Kod domaćih je najefikasniji bio Greg Monro sa 18, ali je imao i sedam izgubljenih lopti.

Sa 13 razlike je izgubila i Valensija na gostovanju Makabiju (76:63), a Bojan Dubljević je bio najbolji u poraženom timu sa 15 koševa i sedam skokova.

Crvena zvezda je nakon odlaska Milana Tomića dobro počela meč, sredinom 2. četvrtine imala plus 13, ali je ipak izgubila u „Pioniru” od Barselone (73:65).

Nikola Mirotić je dao 21 poen za goste, Kajl Kjurik 15, a odličan je bio i Brendon Dejvis sa 14, ali i šest skokova, po tri asistencije i blokade, te dvije ukradene lopte.

Kod Beograđana je najefikasniji bio Džejms Gist sa svega 10 koševa.

Nakon dva poraza istovjetnim rezultatom (79:78) od Asvela i Emporio Armanija, Panatinaikos je opet primio 79 koševa, ali je dao 89 i pobijedio Zenit u Sankt Peterburgu.

Džimer Fredet je ubacio 22 poena, Dešon Tomas 17, a Džejkob Vajli 14 za pobjednike, dok su kod domaćih najefikasniji bili Mateuš Ponitka (16) i Andrju Albisi (15).