Efes vratio brejk

"Pivari" su večeras u azijskom dijelu Istanbula slavili 74:57 i vratili brejk
1785 pregleda 0 komentar(a)
Šejn Larkin prodire pored Alija Muhameda, Foto: Https://twitter.com/AnadoluEfesSK

Nakon 60 minuta finala se činilo da će Fenerbahče lako odbraniti titulu prvaka Turske, jer se u prvom meču poigravao sa Anadolu Efesom, a onda na poluvremenu drugog duela imao 12 razlike.

I onda se Anadolu Efes probudio - nakon što su pred svojim navijačima trijumfovali poslije produžetaka (101:93), "pivari" su večeras u azijskom dijelu Istanbula slavili 74:57 i vratili brejk.

Lako je otkriti šta je riješilo meč, jer je procenat šuta domaćih bio očajan. Izabranici Željka Obradovića su pogodili svega pet trojki iz 34 pokušaja, za dva su gađali 25-14, a slobodna bacanja 22-14.

Efes je pogodio 12 puta iz 27 pokušaja iza linije 6,75 metara, što je bilo više nego dovoljno za ubjedljiv trijumf.

Najefikasniji u pobjedničkom timu su bili Rodrig Bobua i Šejn Larkin sa po 19 poena, Adrijen Moerman je upisao 16 koševa i 13 skokova, a dvocifren je bio i Vasilije Micić (15).

Kod domaćih su samo Nikola Kalinić (17), Ali Muhamed (13) i Nikolo Meli (11) bili raspoloženi za igru.