Embid tragičar, Lenard heroj: Toronto izjednačio na 2:2

1037 pregleda 0 komentar(a)
Lenard u duelu sa Majkom Skotom, Foto: Reuters

Toronto Reptorsi slavili su u četvrtoj utakmici polufinalne serije Istočne konferencije NBA lige u gostima protiv Filadelfije 101:96 i izjednačili u seriji 2:2, čime su vratili prednost domaćeg terena.

Reptorsi sredinom prve četvrtine došli do dvocifrene prednost 22:11, ali je Filadelfija već do kraja četvrtine uspjela da priđe na -3.

Reptorsi su u finišu poluvremena poveli su 43:34, ali je Filadelfija napravila seriju 11:4 i na odmor se otišlo sa rezulatom 47:45 za Toronto.

U trećoj četvrtini došlo je do preokreta, pošto su Siksersi došli do vođstva, imali su i šest poena viška - 65:59.

Toronto je odgovorio i u posljednjih 12 minuta ušlo se sa neriješenim rezultatom - 75:75.

Ključni trenutak se dogodio na minut i po prije kraja, kada je kod vođstva Toronta 91:90 Embid promašio zicer, a već u sljedećem napadu Kavai Lenard pogodio trojku za 94:90 i ispostavilo se prelomio meč.

Kod pobjednika Lenard je meč završio sa 39 poena, 14 skokova i pet asistencija, na drugoj strani ubjedljivo najbolji bio je Džimi Batler sa 29 poena, 11 skokova i četiri asistencije.

Serija se vraća u Toronto, a peti meč igra se u Kanadi u noći utorka na srijedu od dva časa.