Evroliga - stotka Reala, Pao uz zvuk sirene!

Real pobjedom nad Darušafakom sačuvao prvu poziciju, Panatinaikos trojkom u posljednjoj sekundi savladao Uniks
Panatinaikos, Foto: Euroleague
Ažurirano: 24.02.2017. 22:32h

Real je stotkom protiv Darušafake zadržao prvu poziciju, Efes je rutinski savlao Baskoniju, Žalgiris je trijumfom protiv Bamberga u Njemačkoj ostao u igri za TOP 8, dok je Panatinaikos trojkom uz zvuk sirene srušio Uniks - presjek je uzbudljive večeri Evrolige.

"Kraljevski klub" je od početka kontrolisao duel sa turskim timom i stigao do 18. trijumfa, dok je Darušafaka je ovim porazom napravila korak nazad u borbi za plasman u TOP 8 fazu.

Serhio Ljulj je ponovo bombardovao trojkama, pa je već na kraju prve četvrtine Real je imao +16 (30:14). Sa istom razlikom vodio je i na poluvremenu (53:37).

Tim Pabla Lasa je održavao prednost i u nastavku, turska ekipa se u jednom momentu spustila na jednocifreni minus, ali slavni španski klub nije dozvolio egal i lagano je meč privao kraju (101:83).

Serhio Ljulj postigao je 26 poena uz šest trojki iz osam pokušaja, a Hanter i Tompkins dodali su po 14. Kod Darušafake, Anderson je odigrao je dobar meč sa 18 poena, a 15 je ubacio Vonamejker.

U Atini je neočekivano viđena neizvjesna utakmica, sa preokretom na kraju - Panatinaikos je savladao Uniks iz Kazanja trojkom Majka Džejmsa sa zvukom sirene (83:82).

Pao je ovom pobjedom zadržao peto mjesto, dok Uniks može da se oprosti od Evrope za ovu sezonu.

Rusi su neočekivano imali vođstvo od sedam poena na kraju prvog poluvremena (39:46), da bi u posljednju dionicu ušli sa plus devet. Grci su se iščupali, po ko zna koji put, sjajnom posljednjom četvrtinom, koju su dobili sa 31:21.

Kod Atinjana najefikasniji je bio Burusis sa 15, pratili su ga Singlton sa 14, odnosno Rivers sa 13 poena. Ruski tim je predvodio Lengford sa 21 poenom.

U prvoj utakmici 23. kola Efes je u Istanbulu lako riješio duel sa Baskonijom - 96:85.

Tim Velimira Perasovića je već na kraju prvog poluvremena imao dvocifrenu prednost, a u nastavku je održavao bez problema.

Ovo je Efesu treća uzastopna pobjeda, i sada zauzima sedmu poziciju na tabeli sa istim skorom kao Baskonija.

Najefikasniji u timu Efesa bio je Tomas Ertel sa 21 poenom, odlično ga je pratio i Danston sa 15. U poraženom timu iz Španije istakao se Rodrig Buboa sa 24 poena, 20 je dodao Adam Hanga.

U Njemačkoj je odigrana vrlo zanimljiva utakmica između Brose Bamberga i Žalgirisa. Nekadašnji šampioni Evrope su na kraju izašli kao pobjednici i nastavili borbu za TOP 8 fazu, dok Bamberg kako stoje stvari neće moći da se domogne naredne faze Evrolige.

Litvanci su vodili od početka, Bamberg je u posljednju četvrtinu ušao sa poenom prenosti, što je slutilo na jako neizvjesnu završnicu. To se i dogodilo, na se u penal-završnici bolje snašao tim Šarunasa Jasikjevičijusa.

Najbolji pojedinac u timu iz Kaunasa bio je Lekavičius koji je odigrao fenomenalnu partiju i ima veliku šansu da bude najbolji igrač 23. Kola Evrolige - postigao je 29 poena, bez promašaja za tri (5/5).

Takođe, briljantnu partiju pružio Jankunas, koji je ubacio 24 poena. U poraženoj ekipi Bamberga najbolji su bili Tajs i Meli sa po 17 poena.