Evropska Budućnost na korak od druge faze

11 komentar(a)
budućnost hapoel, Foto: Reuters
Ažurirano: 06.12.2017. 20:05h

Budućnost Voli je na korak od druge faze Evrokupa – „plavi“ su u „Morači“ savladali Hapoel iz Jerusalima 92:75.

Tri kola prije kraja takmičenja u grupi B, Budućnost je na drugom mjestu sa skorom 4-3 - pobjedom više od Ređo Emilije i Lietkabelisa, a dvije od Galatasaraja i Hapoela.

U uzbudljivom meču protiv izraelskom šampiona, koji je u prve tri četvrtine protekao u rezultatskoj klackalici, izabranici Aleksandra Džikića su odlučujuću prednost stekli na početku posljednjeg perioda.

Serijom 13:0, uz izuzetnu igru u odbrani, domaćin je za tri i po minuta stekao veliku prednost 75:60.

Pokušali su gosti da se vrate, ali je na svaki pokušaj opasnog rivala, Budućnost imala odgovor. Blistao je Petar Popović koji je u posljednoj četvrtini ubacio 12 od svojih 20 poena.

Po 15 poena ubacili su Nikola Ivanović i Kajl Gibson, 12 je postigao Nemanja Gordić.

U Hapoelu je najbolji bio Džerom Dajson sa 19.

U narednom kolu, 12. decembra, Budućnost gostuje Galatasaraju.

Budućnost - Hapoel 92:75 (17:19, 26:21, 19:20, 30:15)

Podgorica - SC „Morača”. Gledalaca: 2.400. Sudije: Peres (Španija), Riter (Njemačka), Rodsand (Norveška).

Budućnost: Ivanović 15 (5-5), Barović 6 (4-2), Šehović 8 (2-2), Starovlah, Bojić, Gordić 12 (3-2), Ilić 9 (2-1), Z. Nikolić 2, Gibson 15 (4-4), Popović 20 (2-2), Lendri 5 (2-2).

Hapoel: Dajson 19 (6-5), Pereperoglu 3, Elijahu 6, Daje 10 (4-4), Halperin 3 (4-3), Timor, Onajon, Roberts 2 (2-2), Hjuel 2, Kinzi 11 (5-5), Omić 9 (4-1), Lukas 10.