Fener slomio Baskijce i poveo 2:0, Olimpijakos uzvratio Žalgirisu

gudurić, Foto: Euroleague.net
Ažurirano: 20.04.2018. 20:39h

Fenerbahče vodi 2:0 protiv Baskonije u četvrtfinalnoj seriji Evrolige i pobjeda ga dijeli od plasmana na fajnl-for.

Tim Željka Obradovića slavio je i drugi put u Istanbulu - 95:89, u uzbudljivom meču, u kome su gosti prijetili favoritu.

Devet minuta prije kraja bilo je 72:72, ali je finiš meča pripao domaćinu.

Bred Vonamejker je vodio Fener sa 19 poena, 16 je ubacio Jan Veseli, a 11 Nikola Kalinić.

Met Džening je bio najefikasniji u Baskoniji sa 17 poena, 14 je postogao Vensan Poirije.

Olimpijakos je poravnao protiv Žalgirisa na 1:1, pobjedom u drugom meču u Pireju - 79:68.

Bilo je teže nego što rezultat pokazuje. Nakon 30 minuta rezultat je bio 54:54, da bi domaćin serijom 14:1 u posljednjoj četvrtini stekao nedostižnu prednost.

Jorgos Printezis i Vangelis Mancaris vodili su Olimpijakos u tom periodu, a Džamel Meklin sa 21 i Vasilis Spanulis sa 17 poena bili najefikasniji u pobjedničkom timu.

U gostujućem timu najbolji je bio Brendon Dejvis sa 20.