Fenerbahče na fajnl-foru, CSKA mora na popravni

Tim iz Istanbula drugi put u istoriji meču četiri najbolja
Nikos Zizis, Foto: Tr.eurosport.com
Ažurirano: 20.04.2015. 21:05h

Titula prvaka Evrope samo godinu dana stanovala u Tel Avivu. Makabi se i u trećoj utakmici četvrtfinalne serije poražen od Fenerbahčea, ovog puta pred svojim navijačima.

Meč je riješen nakon produžetka, a poene za pobjedu dao je Andre Gaudlog devet sekundi prije kraja.

Imali su domaćini posljednji napad, ali lopta nije htjela da uđe u obruč poslije šuta Džeremija Parga.

I na kraju regularnog dijela, Makabi je imao napad za trijumf, ali i tada Pargo bio neprecizan.

Nikos Zizis je predvodio goste do drugog fajnl-fora u istoriji (prvi igrali 2001. godine) sa 19 poena (trojke 4-3), Gaudlok je dodao 15, a Jan Veseli 12 uz osam skokova.

Pargo (21) i Brajan Rendl (19, 10 uhvaćenih skokova) su bili jedini dvocifrenu u redovima Makabija.

Nakon dva loša izdanja u Moskvi, Panatinaikos je u dramatičnom meču savladao CSKA i smanjio u seriji (1-2).

Domaćin je minut i po prije kraja imao plus sedam (77:70), ali se gosti nisu predavali i pet sekundi prije kraja izjednačili su (85:85).

Soni Vims je bio neoprezan, nepotrebno je faulirao Nikosa Papasa, koji je dao prvo, a promašio drugo bacanja.

Sudije su loptu dale gostima, koji nisu uspjeli da najbolje organizuju posljednji napada i moraća u srijedu da traže vizu za Madrid.

Papas (25, trojke 7-5) i Dimitris Dijamantisids (15) su bili najbolji kod Grka, dok je Vims 20 od 24 poena dao u posljednjoj četvrtini. Nando de Kolo je utakmicu završio sa 19 koševa.

Rezultati: Makabi - Fenerbahče 74:75 (20:13, 11:24, 14:13, 20:15, 9:10) - rezultat u seriji 0:3, Panatinaikos - CSKA 86:85 (14:20, 20:14, 22:19, 30:32) - 1:2

Utorak: Olimpijakos - Barselona (19), Anadolu Efes - Real Madrid (20.55).