Fenerbahče slavio u Milanu, Real preslišao Panatinaikos

Jan Veseli, Foto: Euroleague.net
Ažurirano: 22.01.2015. 23:12h

Fenerbahče je večeras u Milanu savladao Armani 82:71, u utakmici 4. kola Top 16 faze Evrolige.

Tim Željka Obradovića bez većih problema približio se plasmanu u narednu rundu takmičenja, a među najzaslužnijima za uspjeh Fenerbahčea bili su JaN Veseli sa 15 i Nemanja Bjelica sa 14 poena). Kod domaćina bolji od ostalih bili Bruks sa 24 i Đentile sa 14.

Real Madrid je kod kuće bio superioran protiv Panatinaikosa (83:65), postigavši četvrtu pobjedu zaredom u Top 16, pa je učvrstio vođstvo u grupi E, dok je grčki klub zabilježio drugi poraz.

Špance su do trijumfa predvodili Rejes sa 18, Fernandes sa 15 i Ljulj sa 14 poena, dok su kod Atinjana najefikasniji bili Batista sa 15 i Sloter sa 12.

Alba je priredila iznenađenje savladavši u Istanbulu domaći Galatasaraj 75:65. Pred praznim tribinama zbog kazne Evrolige domaći Galatasaraj, koji je bio oslabljen izostankom ključnog igrača Aroja, nije imao rješenja za raspoloženog protivnika, a svi pokušaji da spreči iznenađenje pali su u vodu u poslednja tri minuta kada su gosti pogađali iz svih pozicija.

Albu su do vrijednog uspjeha predvodili Reding sa 16, Banić sa 12 i King sa 11 poena, dok su u timu Galatasaraja, koji je pretrpio drugi poraz, najefikasniji bili srpski internacionalci Erceg sa 19 i Micov sa 15.

Moskovski CSKA nastavio je pobjednički niz slaveći kod kuće protiv Unikahe (101:74), , uz odličnu igru Nanda De Kola, koji je za 24 minuta postigao 28 poena, bez promašaja.

Grupa E

Galatasaraj - Alba 65:75 (19:18, 14:13, 15:21, 17:23)

Real Madrid - Panatinaikos 83:65 (20:14, 19:15, 21:19, 23.17)

Sjutra

Žalgiris - Makabi

Barselona - Crvena zvezda

Tabela: Real Madrid 4-0, Panatinaikos, Galatasaraj i Alba 2-2, Makabi 2-1, Barselona i Žalgiris 1-2, Crvena zvezda 0-3.

Grupa F

CSKA Moskva - Unikaha 101:74 (31:26, 23:15, 21:11, 26:22)

Armani - Fenerbahče 71:82 (24:28, 14:15, 16:20, 17:19)

Sjutra

Nižnji Novgorod - Efes

Olimpijakos - Laboral Kuća

Tabela: CSKA 4-0, Olimpijakos 3-0, Fenerbahče 2-2, Efes 2-1, Nižnji Novgorod i Laboral 1-2, Armani 1-3, Unikaha 0-4.