Furiozna prva četvrtina: Golden Stejt oborio rekord lige pobjedom nad Denverom

1873 pregleda 1 komentar(a)
Kari, Foto: Rojters
Ažurirano: 16.01.2019. 08:27h

Košarkaši Denvera izgubili su u noći između utorka i srijede od Golden Stejta sa 142:111 u NBA ligi.

Golden Stejt je oborio rekord NBA lige sa 51 poenom u prvoj četvrtini, za petu vezanu pobjedu, dok je Denver prekinuo niz od 12 na svom terenu.

Srpski košarkaš Nikola Jokić igrao je 24 minuta za poraženi tim, tokom kojih je dao 17 poena, imao osam asistencija i četiri skoka, uz šest od 12 šut iz igre.

Aktuelnog šampiona NBA lige su sa po 31 poenom predvodili Stefon Kari i Klej Tompson, dok je 27 dao Kevin Durent. Najefikasniji u Denveru sa 22 bio je Malik Bizli.

Ekipa Finiksa koju vodi srpski trener Igor Kokoškom zabeležila je 34. poraz u sezoni.

Finiks je ubjedljivo sa 131:97 izgubio od Indijane, koju su sa po 20 poena predvodili Bojan Bogdanović i Tajrik Evans.

Milvoki je sa 124:86 pobijedio Majami, uz 17 poena Erika Bledsoa i 16 Malkoma Brogdona, dok je Janis Adetokumbo dao 12 i imao po 10 skokova i asistencija.

Filadelfija je pobijedila Minesotu sa 149:107. To je bila njihova međusobna utakmica od trejda Džimija Batlera, koji je za pobjednički tim dao 19 poena.

Atlanta je sa 142:126 pobijedila Oklahomu, dok su Los Anđeles Lejkersi rezultatom 107:100 bili bolji od Čikaga.