Furiozni Mornar otpisao Partizan i zakazao prvi crnogorski derbi

Mornar će u polufinalu, u petak od 21 sat, igrati protiv Budućnosti, koja je ranije bila bolja od Cibone 96:90
3 komentar(a)
Mornar Partizan, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 20.09.2017. 21:19h

Mornar je najavio da ambiciozne želje za narednu sezonu nisu bez pokrića – barski tim savladao je Partizan u četvrtfinalu Super kupa ABA lige 91:77, pokazavši da ima kvalitet i pojedince koji mogu da pomrse račune tradicionalno najboljim i najjačim timovima regionalnog takmičenja.

Pobjedom nad “crno-bijelima”, izabranici Mihaila Pavićevića zakazali su i prvi crnogorski derbi – u polufinalu, u petak od 21 sat, igraće protiv Budućnosti, koja je ranije bila bolja od Cibone 96:90.

Mornar je poveo 11:4, nakon dva minuta i 45 sekundi igre, stizao i do plus devet (23:14), u odličnom napadačkom izdanju u prvoj četvrtini.

Partizan je serijom 7:0 početkom druge četvrtine preokrenuo (32:31) i vodio do sredine treće četvrtine. U jednom trenutku imao i 10 poena prednosti.

Barani su izuzetnom serijom 15:0, koju su predvodili Nemanja Vranješ, Derek Nidam i Karviar Šeperd od rezultata 57:49 za goste, za tri i po minuta došli do 64:57.

Ispostavilo se da su i prelomili utakmicu, jer su do sredine posljednje četvrtine čuvali solidnu, a zatim stekli i nedostižnu razliku – 82:67, trojkom nezadrživog Nidama…

Nidam, koji je igrao za crnogorsku reprezentaciju ljeta 2016, u kvalifikacijama za Eurobasket, meč je završio sa 22 poena, Strahinja Mićović je ubacio 18, Vranješ 17, a Šeperd 13.

Njih četvorica postigli su čak 14 trojki…

U ekipi Partizana najefikasniji je bio Vanja Marinković sa 14, Andreja Stevanović je postigao 13, a Marko Pecarski 12 poena.