Budućnost izgubila i drugi meč od Mega Leksa, kraj i krah u polufinalu plej-ofa
128 pregleda 0 komentar(a)
Nikola Ivanović, Foto: Aba-liga.com
Ažurirano: 19.03.2016. 23:10h

Košarkaši Budućnost Volija doživjeli su najbolniji poraz u posljednjih 15-ak godina, mnogo bolniji od onog onog protiv Cedevite prošle godine, takođe u polufinalu plej-ofa u "Morači".

Bolniji, jer su do doigravanja došli kao ubjedljivi lideri ligaškog dijela takmičenja, sa samo tri poraza na 26 utakmica, apsolutni favoriti protiv Mega Leksa.

Bolniji, jer su izgubili meč, u kojem su dva minuta prije kraja imali vođstvo 75:71, nakon što su prestigli deset poena zaostatka početkom četvrte četvrtine.

I da bol bude još veća, posljednjih, odlučujućih pet poena ubacili su momci koji su obećavali mnogo kao igrači Budućnosti, a kakvi su igrači pokazali su u Megi - Nikola Ivanović i Danilo Nikolić, koji je sa linije penala, devet sekundi prije kraja, i definitivno otpisao svoj bivši tim.

Umjesto da u finišu, kada su već imali snage, kvaliteta i sreće da se vrate iz izgubljene pozicije, presudi iskustvo, presudili su mladost i energija igrača Mege, koji su, uz to, imali i mirnoću i veliko samopouzdanje.

Može se sada govoriti da će se napraviti analiza, da će se odgledati snimci i tražiti greške da se ne bi ponovile u budućnosti, ali za ovaj tim Budućnosti eliminacija od Mege, ma koliko to talentovan tim bio, jednostavno je - ogroman neuspjeh, rezultatska katastrofa.

Budućnost je dobro ušla u utakmicu, na startu druge četvrtine povela 31:22, pa 34:24, igrala mnogo raznovrsnije u napadu nego u prvom meču, na momente i veoma dobro u odbrani.

Nisu, međutim, u dužem periodu izabranici Luke Pavićevića mogli da kontrolišu dešavanja na parketu, a protiv sebe imali su tim koji se nikada ne predaje.

Kako je vrijeme odmicalo, domaći igrači djelovali su sve energičnije, a Budućnost u napadu nemoćna da odgovori na takvu igru protivnika.

Mnogo izgubljenih lopti, napada na granici isteka i promašenih šuteva, pa je malo po malo, Mega stizala, a početkom posljednje četvrtine i stekla velikih 10 poena prednosti.

Domaćin, ipak, nije mogao da do kraja izdrži ritam koji je sam nametnuo, a Budućnost se, neočekivano, vratila u meč, serijom 8-0, u kojoj je Kuk pogodio dvije trojke, jedina dva šuta iz igre u finalnoj seriji!

"Zategnuli" su gosti i odbranu u tim momentima, Dragićević bio siguran sa linije penala, a kada je Dženkins pogodio trojku za 75:71, izgledalo je da će rezultatska klackalica prevagnuti na stranu gostiju.

Nije se to dogodilo, Ivanović i Nikolić preuzeli su odgovornost i iskoristili je na pravi način – Mega je u finalu, Budućnost u kanalu.

Ivanović je meč završio sa 16 poena i osam asistencija, Nikolić sa 12, Zagorac je postigao 14, a Luvavu bio najefikasniji sa 17 poena.

Tadija Dragićević stigao je do 20 poena, ali uz očajan šut iz igre 5 od 18, Suad Šehović je postigao 15 (trojke 1-6), a Džulijus Dženkins 11 (trojke 3-9).

Mega Leks - Budućnost 76:75 (22:24, 22:16, 18:15, 14:20)

Sremska Mitrovica - Dvorana "Pinki". Gledalaca: 2.500. Sudije: Radović (Hrvatska), Obradović (BiH), Hordov (Hrvatska).

Mega Leks: Simić 2, Đoković, Veljković 2, Ivanović 16 (2-2), Pavlović, Luvavu 17 (2-1), Zagorac 14 (7-6), Simeunović 4, Nikolić 12 (4-3), Janković 9 (4-1).

Budućnost Voli: Su. Šehović 15, Jaramaz, Subotić 4, Se. Šehović 9 (2-1), Kuk 8 (4-2), Ilić, Dragićević 20 (11-9), Marić 5 (2-1), Dženkins 11, Rikić, Džozef 3, Kanačević.

Tok meča

Nikolić je pogodio oba bacanja, doveo Megu u vođstvo, a Kuk promašio šut za pobjedu.

Marić je faulirao Nikolića, devet sekundi prije kraja.

Mega ima napad za pobjedu.

Nikolić precizan jednom - 75:74.

Nikolić faulian, ima dva slobodna bacanja. Pavićević je tražio tajm-aut.

Smanjio Ivanović, dva za Budućnost, manje od dva minuta do kraja.

Dženkins za tri, napokon - 75:71 za Budućnost.

Dragićević ima mirnu ruku kod izvođenja bacanja - oba puta precizan 72:71 za Budućnost.

Zagorac dva od dva - klackalica je sada na strani Mege, koja vodi 71:70.

Dragićević precizan sa linije penala - sedam poena zaredom za njega - 70:69.

Uzvratio je Simeunović za novo vođstvo Mege.

Vodi Budućnost, prvi put poslije 19. minuta - Dragićević pet vezanih poena.

Konačno nešto od Dragićevića - ofanzivni skok, koš i faul.

Nikola Ivanović igra sjajan meč u oba pravca - ukradena lopta, 14 poen.

Dobra odbrana Budućnosti, zaustavljen Zagorac, a u posljednjim trenucima napada Kuk pogađa trojku - 65:63. Serija Budućnosti 8:0.

Sead Šehović na drugi obruč i opet je Budućnost u igri.

Kuk je pogodio trojku, prvu u polufinalnoj seriji - 65:58.

Dženkins je promašio otvorenu trojku.

Pogađa Nikola Ivanović, spektakularnu trojku - Mega na plus deset 65:55. Da li je ovo početak kraja?

Novi loš napad Budućnosti, još jedna izgubljena lopta.

Kraj treće četvrtine - 62:55 za Megu.

Očajan napad Budućnosti - dvije promašene trojke, Kuka i Dragićevića, a zatim je isteklo vrijeme za napad.

Ivanović nije mogao da nastavi, umjesto njega penale šutira Zagorac. Pogodio je dva od tri - 62:55.

Tri bacanja za Ivanovića, nakon faula Marića nad Ivanovićem. Zakasnio je Marić i naletio na Ivanovića, koji je ostao da leži na parketu.

Prišao je Luvavu, umalo nije došlo do tuče igrača...

Konačno Dženkins za tri - 60:55.

Dženkins nije pogodio ni obruč iz ćoška, Ivanović u kontri za plus osam - 60:52.

Ni Dragićević ne pogađa oba bacanja samo jednu - osam od 14 sa penala imaju gosti.

Luvavu pogodio jedno bacanje - 58:51.

Dragićević promašio trojku, ne ide šut najboljem strijelcu Budućnosti (3-11 iz igre), dok Dženkins gubi drugu loptu u ovoj četvrtini. Gosti imaju 12 izgubljenih lopti.

Ušao je Luvavu sa četiri faula, a Janković iz ofanzivnog skoka pogodio za 57:51.

Rade Zagorac hramajući je napustio parket - da li će najbolji igrač Mege moći da nastavi?

Kuk je otvorio kontru nakon serije grešaka, a Sead Šehović postigao 15. poen.

Kuk precizan samo jednom sa linije penala - 55:49, ali dobra odbrana Subotića, pa greška Dženkinsa u napadu.

Sjajan poen Nikole Ivanovića iz teške pozicije, sedam poena i osam asistencija ima nekadašnji talenat Budućnosti.

Dragićević postiže dva bacanja, 10 poena za njega.

Dobra vijest za Budućnost - Luvavu ima četiri faula, mora na klupu prvi strijelac meča.

Mega u transu - serija 6:0, pa sjajna odbrana. Budućnost u problemu.

Tajm-aut Pavićevića.

Timote Luvavu ponovo precizan za tri - 14 poena, pa zatim još jedno zakucavanje letećeg Francuza i Mega leti na 53:46.

Opet sjajno sarađuju Ivanović i Janković. Igrač Mege pogodio jedno bacanje 48:46.

Kuk jedan od dva sa linije bacanja, njegovi prvi poeni - 47:46.

Uzvraća Luvavu trojkom, 47:45 za Megu.

Serija 5:0 na startu trećeg perioda.

Bratska akcija - Suad za Seada Šehovića, opet vodi Budućnost. Nikola Ivanović promašio za tri, a zatim je pogodio Dragićević iz ofanzivnog skoka.

Počela je treća četvrtfina. Sead Šehović pogodio je jedno od dva bacanja.

Suad Šehović nije pogodio s pola terena - Mega je poslije preokreta stigla do prednosti nakon 20 minuta igre u Sremskoj Mitrovici.

Ivanović siguran sa penala za 44:40.

Ivanović će imati dva slobodna bacanja na dvije sekunde do kraja poluvremena.

Nikolić je zakucao - 42:40 vodi Mega.

Suad je pogodio za dva, a onda Danilo Nikolić trojkom donio izjednačenje 40:40.

Subotić je poentirao - 38:35 za "plave", a Simić je nakon ofanzivnog skoka smanjio na 38:37.

Sada je Simeunović faulirao Dragićevića.

Trojka Ivanovića - Mega je na minus jedan - 36:35.

Suad Šehović je pogodio nakon kontranapada za plus šest - 36:30, ali Janković u narednom napadu pogađa zicer (36:32).

Mega pogađa trojku, Luvavu je smanjio na 34:30 i natjerao Luku Pavićevića da traži tajm-aut.

Druga trojka Seada Šehovića za prvu dvocifrenu prednost. Uzvraća Zagorac, 10 poena ima Megin super-talenat 34:27.

Četiri minuta Mega bez koša, sve dok Luvavu nije pronašao Nikolića u kontri i zakucavanje bivšeg igrača Budućnosti.

Trojka Dragićevića, 7:0 serija Budućnosti na startu druge četvrtine i prva osjetnija razlika - 31:22.

Dva vezana promašaja za tri poena Danila Nikolića, sjajno to kažnjava Dženkins za 28:22.

Velika borba pod oba koša, mnogo jakih kontakata, nema izgubljene lopte. Košarkaši Mege imaju ogromnu energiju, pariraju im za sada igrači Budućnosti.

Ukradena lopta Kuka i asistencija za Subotića - 26:22 na startu drugog perioda.

Džozef je paklen šuter - četvrta trojka Budućnosti za 24:20, ali Veljković uz zvuk sirene smanjuje na koš zaostatka.

Marić pogađa za novo vođstvo, ali vraća egal Simonović.

Sedam poena Zagorca u kratkom periodu - taj mladić je ogroman potencijal - 18:18.

Prvi plej-of minuti za Divoua Džozefa i prvi faul nad Zagorcem, koji je tražio igru leđima sa nižim čuvarom.

Rade Zagorac nije počeo u petorci, iz kontre i solo akcije postigao prve poene, a zatim odgovorio trojkom na trojku Dženkinsa - 18:16 za Budućnost.

Uzvratio je Dragićević, njegovi prvi poeni - 14:11.

Ivanović i Janković stvarali su mnogo problema u prvom meču u igri dva na dva - to su uradili i u akciji iz koje su prekinuli mini-seriju Budućnosti.

Maestralno dodavanje Kuka, za Suada Šehovića, njegovih sedam poena.

Druga trojka za Budućnost - Suad Šehović za 10:7.

Sjajan početak meča u Sremskoj Mitrovici.

Pet vezanih poena za Luvavua - zakucavanje, pa trojka. Na drugoj strani, efektno i Suad Šehović 7:7.

Dobra odbrana Mege, udvajanje Kuka, ukradena lopta i kontra - Janković na ziceru 2:3, a onda spektakl - Timote Luvavu zakucava u NBA stilu - 4:3.

Odličan start Budućnosti. Sjajna odbrana, pa organizovana i brza akcija, sam na šutu za tri Sead Šehović - 3:0.

Počeo je meč.

Kako je Miodrag Ražnatović objavio na svom tviter profilu, tri generalna menadžera NBA klubova gledaju meč u Sremskoj Mitrovici - na tribinama su predstavnici Hjustona, Lejkersa i Jute.

Mega Leks i večeras sa deset igrača u sastavu, ali bez trojice važnih igrača tim Dejana Milojevića slavio je u Podgorici.

Rade Zagorac blistao je u prvom meču, ubacio 27 poena, imao indeks korisnosti čak 40.

Budućnost će u odbrani morati mnogo čvršće, a u napadu mnogo raznovrsnije ako želi da ostane u životu.

Košarkaši Budućnost Volija od 21 sat igraju protiv Mega Leksa revanš meč polufinala plej-ofa ABA lige.

Budućnost je u teškoj situaciji nakon poraza u "Morači" (85:81) u prvom susretu.

Večeras je utakmica u kojoj naš tim nema pravo na kiks – poraz bi označio eliminaciju iz regionalnog takmičenja.

Tim Luke Pavićevića moraće protiv talentovanih igrača Mege da pokaže mnogo više nego u prvom susretu, ako želi da izbori majstoricu u Podgorici.

Podsjetite se kako je bilo prije šest dana u "Morači".

Budućnost je u prvenstvu, u meču koji nije imao značaj kao večerašnji, slavila 83:81, u dramatičnoj završnici, u kojoj je domaćin promašio dva bacanja kod rezultata 82:81 za goste, a zatim i šut za pobjedu u posljednjim sekundama.