Grci šokirali Zagreb: Spanulis predvodio Grke do druge pobjede

Vasilis Spanulis, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 06.09.2015. 21:05h

Grčka je predvođena Vasilisom Spanuliom utišala Zagreb - savladala je domaćina Hrvatsku u derbiju grupe C (72:70).

Heleni su tako upisali drugi trijumf na Eurobasketu (savladali juče Makedoniju sa 20 poena razlike), a Hrvati prvi poraz (bili bolji od Slovenije).

Dugo je izgledalo kao da Hrvatska drži meč pod kontrolom, a u drugom poluvremenu je u nekoliko navrata imala i 10 poena razlike.

Ipak, finiš je period utakmice u kojem se najbolje snalazi Spanulis koji je poenima i asistencijama izludio tim Velimira Perasovića i riješio meč.

Hrvati su imali šansu u posljednjem napadu, ali je Krunoslav Simon uz zvuk sirene promašio šut za produžetke...

U domaćem timu nije bilo Bojana Bogdanovića, koji je doživio potres mozga u užasnom padu tokom meča sa "deželom".

Spanulis je meč završio sa 16 koševa, četiri skoka i šest asistencija, a istakli su se i Jorgos Pridezis sa 13 i Kostas Kufos sa 11, uz devet uhvaćenih lopti.

Kod Hrvata, dvocifren učinak su imali Simon (18) i Roko Leni Ukić (14).