Grin probudio "ratnike" - Golden stejt poveo protiv Portalnda

Vašington savladao Atlantu 114:107
GS Portland, Foto: Reuters
Ažurirano: 16.04.2017. 22:17h

Golden stejt je poveo sa 1:0 u seriji protiv Portlanda, pobjedom na domaćem terenu 121:109.

"Ratnici" su meč prelomili u posljednjoj četvrtini, nakon što je uoči posljednjih 12 minuta rezultat bio izjednačen.

Domaći su pojačali odbranu, zaustavili tandem Lilard - Mekalum i na kraju ubjedljivo slavili.

Drejmond Grin sa 19 poena, 12 skokova i devet asistencija.

Kevin Durent je ubacio 32, a Stef Kari 29 poena.

Si Džej Mekalum je blistao u timu Portlanda - 41 poen (27 u prvom poluvremenu), a Demijan Lilard je postigao 34.

Vašington je u odbranio domaći teren u prvom meču prve runde plej-ofa protiv Indijane.

"Čarobnjaci" su savladali "jastrebove" sa 114:107, a blistao je Džon Vol sa 32 poena i 14 asistencija.

Vol je veliku pomoć imao u Bredliju Bilu (22 koša) i Markifu Morisu koji je upisao 21...

Najefikasniji u Atlanti bio je Denis Šreder sa 25 pogodaka, a imao je i devet uspješnih dodavanja.