Žoc hvata poslednji voz, Himki trojkama ostavio bez šansi Mitrovićev Asvel

Himki, Valensija i Fenerbahče u grčevitoj borbi za plej-of,. Žalgiris je na pobjedu manje
3029 pregleda 0 komentar(a)
Žerebko
Žerebko
Ažurirano: 28.02.2020. 23:14h

Fenerbahče je slavio u Valensiji u 26. kolu 93:86, pa se ekipa Željka Obradovića umiješala u borbu za plej-of. Fener ima 12 pobjeda, baš kao i Valensija i Himki.

Derik Vilijams je u pobjedničkom timu ubacio 22 poena, Datome i Slukas po 13 a De Kolo 10.

U Valensiji je najbolji bio srpski košarkaš Vanja Marinković sa ličnim rekordom u Evroligi od 22 poena, Bojan Dubljević je ubacio 15.

Himki je slavio protiv Asvela u 26. kolu Evrolige 108:79.

Izabranici Zvezdana Mitrovića parirali su samo u prvoj četvrtini, ali su igrači Himkija bili neumoljivi u šutu za tri poena. Ubacili su do poluvremena čak 11 trojki.

U nastavku je sve bilo rutina za Moskovljane, koji su trećom vezanom pobjedom došli na osmo mjesto sa 12 pobjeda. Asvel je vezao treći neuspjeh i ima devet pobjeda.

Aleksej Šved sa 24 poena, Žerebko sa 18 i Buker sa 17, bili su najefikasniji kod domaćina. Kod gostiju je Pejn ubacio 14, a Lajti 12 poena.

Žalgiris je nakon produžetka savaldo Armani 105:97, pa je ekipa Šarunasa Jasikevičijusa ostvarila 11. pobjedu ,koliko ima i tim iz Milana.

Domaćina je do pobjede vodio rezervista Hejs sa 21 poen, a pratili su ga Volkap s a18 i Uljanovas sa 16. U gostujućoj ekipi tri igrača su psotigla po 18 poena - Rodriges, Micov i Tarčevski.