Noć Crnogoraca: Mitrović nadmudrio Mesinu, pobjede Dubljevića i Radonjića

3289 pregleda 0 komentar(a)
Bojan Dubljević na večerašnjoj utakmici, Foto: Euroleague
Ažurirano: 14.12.2019. 02:15h

Još jedna velika pobjeda Zvezdana Mitrovića - doskorašnji selektor Crne Gore je nadmudrio slavnog Etorea Mesinu i protiv Armanija upisao šestu pobjedu na povratku Asvela u Evroligu.

Francuski tim je meč prelomio u 3. četvrtini, koju je dobio 32:16, preokrenuo na 70:61, a onda poveo i 76:63.

Gosti su prišli na minus četiri, ali je uzvratio serijom 7:0 i dva minuta prije kraja došao do plus 11 (85:74).

Dejvid Lajti sa 19 i Džordan Tejlor sa 18 poena su predvodili tim iz Vilerbana, a bivši igrač Budućnosti Edvin Džekson je ubacio devet.

Kod gostiju su odskočili Serhio Rodriges (14) i Luis Skola (13).

Crnoj seriji Žalgirisa nema kraja - tim koji je 2018. bio treći u Evropi, a prošle sezone namučio Fenerbahče u četvrtfinalu, doživio je sedmi vezani poraz u Evroligi.

Bodove iz Kaunasa je odnijela Valensija, koja je slavila 86:82 i stigla do pete pobjede, čime se uključila u borbu za četvrtfinale.

Bojan Dubljević je igrao 22 i po minuta i upisao osam poena, skok i asistenciju, a najbolji igrač meča je bio Luj Labejri sa 22 koša (trojke 5-4, za dva 6-5).

U poraženom timu su najefikasniji bili Edgaras Ulanovas sa 16 i Tomas Vokap sa 15 pogodaka.

Isti skor kao „narandža” ima i Bajern, koji vodi bivši Dubljevićev trener, Dejan Radonjić.

Bavarci su prekinuli seriju od tri poraza i savladali Zenit 77:69.

Najefikasniji su bili bivši igrači Partizana - Vladimir Lučić je dao 17 za domaće, a Aleks Renfro 18 poena za goste.