Ibar startovao porazom

83 pregleda 0 komentar(a)
KK Ibar, Foto: KK Ibar
Ažurirano: 10.10.2017. 19:20h

Ibar je porazom debitovao u Balkanskoj ligi, u kojoj će ove sezone biti jedini predstavnik Crne Gore - izabranici Mladena Ostojića su pred svojim navijačima poraženi od bugarskog Akademika iz Plovdiva.

Sve je, praktično, bilo riješeno na polovini treće četvrtine, kada su gosti stigli do 19 poena prednosti (69:50).

Istina, Rožajci su na tri minuta do kraja meča trojkama Feleća i Eldina Kalića priprijetili gostima jer su prišli samo na minus šest (78:84), ali nijesu imali snage za preokret...

Bugarski tim do pobjede vodio je Vasil Bače sa 17, dok su po poen manje ubacili Manuel Džonson, Vasil Mihailov i Šakir Smit.

U rožajskom timu, koji debituje u regionalnom takmičenju, najbolji su bili Nedim Feleć sa 18 i Eldin Kalić sa 17 koševa.

Ibar u narednom kolu, 17. oktobra, gostuje Kumanovu.

Ibar - Akademik 83:94 (17:23, 21:33, 21:15, 24:23)

Rožaje - Sportski centar „Bandžovo brdo”. Sudije: Hodžaj, Kasemi (Albanija), Madžuni (Kosovo).

Ibar: E.Kalić 17 (2-2), Hadžibegović, Drašković, Feleć 18 (6-4), Kovačević 5, Nurković 9, A.Kalić 12, Andrejević 7 (2-1), Huremović 6, Jeknić 9 (6-2).

Akademik: Umipig 12 (2-2), Smit 16 (3-2), Sekulov 1 (2-1), Žardim, Bačev 17 (5-3), Stavrev, Vaklinov 8 (4-4), Bguirane, Džonson 16 (6-4), Durčev 8, Mihajlov 16 (2-2).