Iznenađenje u Nišu: Partizan preko Zvezde do trofeja

"Crno-bijeli" su zasluženo podigli pehar, jer su svih 40 minuta vodili, na poluvremenu imali 18 poena razlike, a u nastavku odbili svaki napad i pokušaj protivnika da napravi preokret
60 pregleda 11 komentar(a)
Partizan zvezda, Foto: Starsport
Ažurirano: 18.02.2018. 22:14h

Iznenađenje u finalu Kupa Radivoje Korać - košarkaši Partizana savladali su Crvenu zvezdu u Nišu 81:75.

"Crno-bijeli" su zasluženo podigli pehar, prvi u Kupu od 2013. godine, jer su svih 40 minuta vodili, na poluvremenu imali 18 poena razlike, a u nastavku odbili svaki napad i pokušaj protivnika da napravi preokret.

Prilazila je Zvezda i na tri razlike, izgledalo je da će se nekako izvući, ali je imala previše oscilacija, a premalo raspoloženih pojedinaca.

Igrači Partizana bili su borbeniji, ali i mirniji u odlučujućim trenucima, bilo je očigledno da imaju ogroman motiv da dokažu da razlika između njih i najvećeg rivala nije toliko drastična, kao što pokazuju rezultati u sezoni i međusobnim duelima.

Najdžel Vilijams-Gos je postigao 23 poena i bio najbolji pojedinac meča. Novica Veličković je postigao 13, a Đorđe Gagić 12.

Najefikasniji u Zvezdi bili su Nemanja Dangubić i Milko Bjelica sa po 14 poena.