Jedinstvu treća uzastopna titula

Košarkašice Jedinstva osvojile su titulu, pošto su u trećem meču finala plej-ofa savladale Budućnost Podgoricu (89:56).
124 pregleda 0 komentar(a)
ŽKK Jedinstvo, Foto: B.Čoković
Ažurirano: 25.04.2011. 21:10h

Košarkašice Jedinstva osvojile su titulu, pošto su u trećem meču finala plej-ofa savladale Budućnost Podgoricu (89:56). Bjelopoljke su i ove sezone opravdale ulogu favorita u domaćem prvenstvu i treći put uzastopno osvojile duplu krunu.

"Naš imperativ je bio da osvojimo duplu krunu u domaćem prvenstvu, što smo i ostvarili. Nijesmo imali dostojnog protivnika u Crnoj Gori, međutim, zadovoljan sam kompletnom sezonom jer smo ostvarili odličan rezultat i u regionalnoj ligi. Čestitam protivničkim igračicama koje su pokazale da Budućnost Podgorica ima perspektivu", istakao je nakon meča trener Jedinstva Aleksandar Čurović.

Bjelopoljke su od starta nametnule jak ritam, pa je pitanje pobjednika bilo riješeno već na poluvremenu, kada je domaćin vodio sa 21 poenom prednosti (52:31).

I u preostalih 20 minuta košarkašice Jedinstva bile su apsolutno bolje, pa su na kraju došle do ubjedljivog trijumfa. Pobjednički pehar kapitenu Jedinstva Sanji Knežević uručio je komesar za takmičenje prve ženske lige Igor Popović.

Jedinstvo – Budućnost Podgorica 89:56 (30:16, 22:15, 24:9, 13:16)

Bijelo Polje – Dvorana: “Nikoljac”. Gledalaca: 200. Sudije: Dragojević, Jokić (Podgorica), Raičević (Bijelo Polje).

Jedinstvo: Knežević 15, Bigović 4, Burdžović 2, Popović 20, Lazović, Zlaić, Garčević 9, Đorđević 2, Mujović, Hadžović, Janković 12, Raković 25.

Budućnost Podgorica: Grnović 4, Caričić, Perunović 6, Vujadinović 23, Živaljević, Mugoša, Šofranac, Katnić 14, Milošev 9, Franović, Sekulić, Lončarević.