Majami na domaćem parketu slavio protiv Toronta u derbiju Istočne konferencije
2674 pregleda 0 komentar(a)
Dončić, Foto: AP

U noći između četvrtka i petka odigrano je devet NBA utakmica.

Denver je slavio na gostovanju kod Indijane rezultatom 116-124, a Nikola Jokić je vodio Nagetse do preokreta u drugom poluvremenu. Srpski centar je postigao 20 od ukupno 22 poena u drugoj polovini meča, a upisao je i sedam skokova.

Najprijatnije iznenađenje večeri bio je Majkl Porter mlađi, koji je sa 25 postignutih koševa odigrao utakmicu karijere i bio najefikasniji u redovima Denvera.

Dalas je na domaćem parketu savladao Bruklin (123-111) zahvaljujući još jednoj sjajnoj partiji Luke Dončića.

Slovenac je ubacio 31 poen, uz trinaest uhvaćenih lopti i sedam dodavanja, a u posljednjih sedam i po minuta utakmice je postigao više poena nego cijeli tim Netsa. Set Kari je bio nepogrešiv u šutu za tri poena (5/5) i meč završio sa 25 poena.

Majami je na Floridi slavio protiv Toronta u derbiju Istoka (84-76), dok su Los Anđeles Klipersi u "Stejpls centru" bili bolji od Detroita (126-112).

Ostali rezultati:

Klivlend - Šarlot 106-109, Čikago - Juta 98-102, Minesota - Golden Stejt 99-84, San Antonio - Oklahoma Siti 103-109, Sakremento - Memfis 128-123.