Junior osvojio drugo mjesto

82 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 02.05.2011. 20:40h

Kadeti Juniora (igrači mlađi od 17 godina) osvojili su drugo mjesto u italijanskom gradu Santeramu na prvom međunarodnom košakaškom turniru „Memorijal Lelo Petruceli“, a Filip Raičević proglašen je za najboljeg igrača turnira.

Pored Juniora na turniru su učesvovale ekipe Libertas Altamura, Sinapsis Murgia Santeramo, kao i kadetski prvak regije Pulje, Mens Sana Mesanje, ujedno i ekipa koja je osvojila prvo izdanje ovog jakog turnira.

Ekipa Juniora je prvo savladala Libertas Basket Altamura 82:79 (21:18, 24:27, 15:14, 22:19), a poene za Junior dali su: Ivanović 3, Fustar 2, Lopušina 3, Raičević 15, Bulatović 9, Lakušić 1, Mivić 3, Tufegdžić 11, Pešić 11, Anđelić 13 i Duković 8.

Drugi trijumf ostvaren je protiv Sinapsis Santeramo 84:77 (24:17, 18:14, 24:20, 22:22), a poene su dali: Ivanović 2, Fustar 2, Lopušina 5, Raičević 14, Haverić 2, Bulatović 8, Lakuvović 6, Mivić 2, Tufegdžić 4, Pešić 16, Anđelić 11 i Duković 12.

U finalnom meču mladi Podgoričani poraženi su od Mens Sana Mesanje 81:65 (24:26, 20:13, 16:11, 21:15), a samo šest igrača je postiglo poene Raičević 19, Lakušić 2, Tufegdžić 13, Pešić 12, Anđelić 15 i Duković 4.

Osim što su napravili veliki uspjeh, mladi igrači Juniora naišli su na sjajno gostoprimstvo od strane domaćina. Obišli su poznata italijanskih turistička mjesta, a velika dobit za mlade igrače je činjenica da su iskusili kako je to igrati pred stranom publikom, na stranom terenu, ali i u uslovima koji su bolji nego u Crnoj Gori.

Da su se prikazali u dorbom svjetlu, igrači Juniora su pokazali tim što su dobili poziv za još tri međunarodna turnira koji će se održati u narednih nekoliko mjeseci.

Na finalnom turniru Sutomore, Pljevlja, Junior i Gorštak

Pljevlja i Kolašin su bili domaćini polufinalnog turnira mlađih pionira. U Pljevljima su se nadmetali istoimeni domaćin, Podgorica, Sutomore i Montenegro. Prva dva mjesta osvojili su Sutomore, sa maksimalnim učinkom, i Pljevlja. As, Gorštak, Junior i Anagastum su se takmičili u Kolašinu, a plasman na finalni turnir su izborili Junior, sa sve tri pobjede, i Gorštak. Finalni turnir igra se 15. i 16. maja, a parovi su: Junior - Pljevlja, Sutomore - Gorštak.