Juniori opet bez A divizije

"Imali smo egal tri četvrtine, a sa ovakvim procentom šuta za tri poena (21 odsto / 24-5) i čak 27 izgubljenih lopti ne može se dobiti bilo koja ekipa", istakao selektor Miodrag Kadija.
Nikola Ivanović, Foto: FIBA Europe/Nebojša Paraušić
Ažurirano: 30.07.2011. 17:28h

Ni u petom pokušaju juniorska košarkaška reprezentacija Cren Gore nije uspjela da se plasira u Evropsku elitu.

U polufinalu Evropskog prvenstva B divizije, “crveni” su poraženi od Bugarske poslije loše igre u posljednjoj četvrtini.

Pavel Ivanov je sa 33 poena bio nerješiva enigma za izabranike Miodraga Kadije. Nikola Ivanović je za Crnu Goru dao 16 koševa, ali je izgubio osam lopti.

"Imali smo egal tri četvrtine, a sa ovakvim procentom šuta za tri poena (21 odsto / 24-5) i čak 27 izgubljenih lopti ne može se dobiti bilo koja ekipa. Posljednju četvrtinu smo odigrali loše, a iako je Bugarska dobra ekipa, propustili smo šansu da se plasiramo u finale. Već treći put stajemo u polufinalu, ovo je nemoguće", nije krio razočarenje selektor Crne Gore..

Početak meča protekao je u znaku domaće selekcije, koja je u 7. minutu imala 10 poena viška (16:6).

Selektor Crne Gore bio je primoran da zatraži minut odmora, nakon koga je ekipa zaigrala kao preporođena.

Napravila je seriju 13:2 I u 12. minutu preokrenula na 19:18. Igralo se potom koš za koš, a na krilima Ivanova domaća selekcija se u 17. minutu odlijepila na 33:26.

Međutim, Danilo Nikolić i Ivan Fatić su se potrudili da na odmoru bude samo plus tri za Bugarsku (33:30).

U trećoj četvrtini izjednačena igra u kojoj je Bugarska imala minimalnu prednost, pa se u odlučujuću četvrtinu ušplo sa rezultatom 46:45.

Nakon 30 minuta igre Ivanov je dao 24 od 46 poena domaće selekcije. Odluka pada u 35. minutu.

Serijom 10:1, u kojoj je za Crnu Goru samo Nikolić dao jedno bacanje, Bugari su otišli na 56:46 na nešto manje od pet minuta prije kraja i povratka za Crnu Goru više nije bilo.

Bugarska – Crna Gora 67:54 (16:13, 17:17, 13:15, 21:9)

Varna – Palata kulture i sporta. Gledalaca: 3.000. Sudije: Šinas (Grčka), Ticio (Švajcarska), Van den Bruk (Holandija).

Bugarska: Minkov, Petrov, Stojanov, Natskin 1 (2-1), Stojanov 3 (2-0), Karamfilov 4, Ivanov 33 (6-5), Tenčev 9 (2-2), Simeonov 8, Karailijev, Galabov 2, Dimitrov 7 (2-1).

Crna Gora: Fatić 4 (4-4), Vušović, Ivanović 16 (2-1), Antić, Kasalica, Pajović 4, Mugoša 6 (2-2), Gavranić 6 (2-2), Koprivica, Pavić 9 (2-1), Nikolić 5 (2-1), Latković 4.