Juniori u posljednjoj četvrtini slomili otpor rivala

Izabranici Dragana Radović su savladali Norvešku, prije svega odličnom igrom u drugom poluvremenu.
Ažurirano: 12.08.2012. 19:53h

Juniori Crne Gore ostvarili su i treću pobjedu na Evropskom prvenstvu B divizije u Sarajevu.

Nakon starta koji je protekao u igri koš za koš, Skandinavci su preuzeli konce igre u svoje ruke i u 19. minutu stigli do 12 poena prednosti (40:28).

Mnogo bolje su "crveni" krenuli u nastavku i trojkom Vasilija Vušovića u 24. minuitu su stigli do prednosti (46:44).

Norvežani su uspjeli da se oporave i pred odlučujućih 10 minuta imali su minimalnu prednost (66:65).

U posljednjoj dionici Crna Gora je konstantno vodila, ali Norvežani nisu dozvoljavali da se rezultatski odlijepi.

Međutim, nešto manje od tri minuta prije kraja, Veselin Kovačević je pogodio za 83:75, pa ekipa Pala Berga nije imala više šansi da se vrate u meč.

Najefikasniji u našoj selekciji bio je Miloš Pajović sa dabl-dabl učinkom (21 poena, 11 skokova), a dvocifreni su još bili Nenad Vuković (11) i Vušović (10).

U redovima Norveške najbolji utisak ostavili su Espen Fjaerestad (20), Vuk Krivokapić (15) i Nikola Blatančić (14).

U posljednjem kolu u grupi, Crna Gora sjutra od 15 sati igra sa Švedskom.

Norveška – Crna Gora 77:87 (12:14, 28:19, 26:32, 11:22)

Sarajevo – Dvorana: „Skenderija“. Gledalaca: 50. Sudije: Volton (Engleska), Paulik (Češka), Šou (Skotska).

Norveška: Elgmork, Skjelaug 4, Seč 9, Milestad 2, Mitved, Talakasen, Lepović 8, Fjerestad 20, N. Blatančić 14 (8-7), A. Blatančić 2, Staver 3, Krivokapić 15 (6-5).

Crna Gora: Đurović 9 (2-1), Vuković 11, Popović 3, Žižić 8 (2-1), Vušović 10 (2-1), Vrbica 8 (5-4), Miković 8, Pajović 21 (5-1), Drašković, Kovačević 9, Mrdak, Miličković.