Kadetkinje stale u finišu i prokockale prednost

Izabranice Vladana Radovića izgubile su danas od Slovenije 60:47, u prvom kolu grupe A.
566 pregleda 0 komentar(a)
Ženska kadetska košarkaška reprezentacija
Ažurirano: 15.08.2019. 17:30h

Ženska kadetska košarkaška reprezentacija Crne Gore (U16) porazom je startovala na Evropskom prvenstvu B divizije u Sofiji.

Izabranice Vladana Radovića izgubile su danas od Slovenije 60:47 (19:16, 8:17, 11:10, 22:4), u prvom kolu grupe A.

Crna Gora je vodila i 14 razlike (41:27), sredinom treće četvrtine, ali je Slovenija do kraja dionice smanjila na 43:38.

"Crvene" su posljednje vođstvo imale 46:44, početkom posljednje četvrtine, neriješeno je bilo na četiri minuta i osam sekundi prije kraja (47:47), a onda naša selekcija do kraja više nije uspjela da pogodi koš, dok su Slovenke upisale 13 poena i stigle do pobjede.

Marija Leković sa 15 poena (sedam asistencija, šest skokova), Jovana Savković sa 13 i Nikolina Ilić sa 11 poena (osam skokova) imale su dvocifren poenterski učinak u našoj selekciji. Jovana Kojčinović je uknjižila 12 skokova.

U pobjedničkoj ekipi istakle su se Anja Dragan sa 17 i Hana Ivanuša sa 16 poena.

Crna Gora sljedeći meč u grupi igra u petak (17.15) protiv Rumunije, a rivali u grupi su još Srbija, Island i Bosna i Hercegovina.