Kakav debi: Mornar bolji od Ostendea na startu LŠ

15 komentar(a)
Oktavijus Elis, Foto: Vijesti
Ažurirano: 19.10.2016. 18:34h

Mornar je otvorio još jednu stranu klupske istorije – barski klub debitovao je u prvom izdanju Fibine Lige šampiona.

Rezultatski uspješno: u dvorani Topolica, sastav Đorđija Pavićevića je u dramatičnom meču iskazao karakter i kvalitet, savladavši belgijskog prvaka Ostende 74:72

Takav ishod mogao se naslutiti u prvoj četvrtini.

Mornar je otvorio meč serijom 7:0, sačuvao svoj obruč u prva četiri minuta, a u sedmom je vodio 16:8.

Ipak, gosti su se prenuli, i za svega pet minuta druge dionice minus četiri (19:23), pretvorili u plus sedam poena (30:23).

Na poluvremenu, tim hrvatskog stručnjaka Darija Đerđe imao je komotnih devet poena viška (41:32).

Razliku je, prije svega, donio šut za tri poena – Ostende je ubacio pet od osam šuteva (62,5%), a Mornar svega dva od devet (22%).

Gosti su održali pristojnu distancu i u trećoj četvrtini (61:55), da bi Barani sa stavom „na sve ili ništa“, početkom posljednje dionice preokrenuli i u 32. minutu trojkom Koraća preuzeli vođstvo 63:61.

Minut i 40 sekundi prije kraja na semaforu je nakon trojke Džonsa stajalo 72:72. Ostende nije iskoristio napad, a Elis je zakucavanjem uveo Barane u posljednji minut sa dva poena prednosti.

Ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat - Ostende je imao šut za trijumf, ali je Amerikanac Volden četiri sekunde prije kraja bio neprecizan...

"Možda smo malo opušteno ušli u meč, ali smo već na poluvremenu vidjeli da možemo da stignemo do trijumfa. Sve dogovoreno u svlačionici smo na kraju i ispoštovali. Drago nam je što nam se baš u ovom meču vratilo sve ono što smo u završnicama određenih mečeva u ABA ligi propustili. U pravoj košarkaškoj atmosferi u našoj dvorani uspjeli smo da ostvarimo veoma važan trijumf. I potpuno je logično da su nam sada ambicije veće u ovom takmičenju", rekao je trener Barana Đorđije Pavićević

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu je bio Voler sa 17 poena, Elis je ubacio 16.

Barane naredne sedmice čeka posjeta Kanarskim ostrvima – u drugom kolu Lige šampiona gostovaće članu španske ACB lige Tenerife Iberostaru.

Mornar - Ostende 74:72 (23:19, 9:22, 23.20, 11:11)

Bar - Sportska dvorana „Topolica". Gledalaca: oko 1.200. Sudije: Maconi (Italija), Cici (Albanija), Jilmaz (Turska).

Mornar: Hadžibegović 2, Ćalić, Krstić 5, Džons 9, Radunović 4, Mijović, Elis 16, Pantić 5, Korać 12, Mugoša, Voler 17, Dikerson 4.

Ostende: Lambreht, Volden 10, Hemerlers, Kohajda, Kešelj 10, Salumu 7, Katić 17, Bukiču 10, Đorđević 12, Jagodić 4, Kestelot, Njubil 2.