Kalates riješio dramu u Atini dugu 153 minuta

Kalates je, zanimljivo, pogodio samo jedan od prvih devet šuteva za dva poena
3 komentar(a)
Nik Kalates, Foto: Euroleague.net
Ažurirano: 25.01.2018. 22:16h

Dramu u Atini, dugu čak 153 minuta, riješio je Nik Kalates polaganjem uz zvuk sirene za pobjedu Panatinaikosa nad Žalgirisom nakon produžetka (94:93).

Činilo se da će „zelena šuma“ upisati još jednu senzacionalnu pobjedu ove sezone, jer je Kevin Pengos pogodio za 93:92 na 4,7 sekundi prije kraja, ali je iskusni plejmejker prešao cijeli teren i preko Vasilija Micića probacio loptu kroz obruč.

Kalates je, zanimljivo, pogodio samo jedan od prvih devet šuteva za dva poena! Meč je završio sa 14 pogodaka, devet asistencija i osam skokova.

Isti košgeterski učinak za domaće su imali i Džejson Denmon i Lukas Lekavičus, dok su u timu Šarunasa Jasikevičusa odskočili Antanas Kavalijauskas (21) i Eron Vajt (17).

PAO je u prvom poluvremenu imao plus 20, u posljednjoj četvrtini plus sedam, ali je jedva izborio produžetak, u kojem je Žalgiris vodio 90:83, ali nije sačuvao prednost...

Dramatično je bilo i u Malagi, gdje je Janis Tima dao koš za pobjedu Baskonije dvije sekunde prije kraja.

Nemanja Nedović je bio najbolji u redovima tima iz Malage sa 19 poena, dva više od heroja Time.

Real je lako savladao Anadolu Efes (87:68), uz 17 poena Luke Dončića i dva Dina Radončića.