Klivlend ne može bez Lebrona, Vučević solidan u pobjedi Orlanda

Uz sve jače glasine da će biti trejdovan u Boston, Nikola Vučević je dao doprinos još jednoj pobjedi Orlanda. Crnogorski centar opet nije bio u prvoj petorci, ali je za 27 minuta postigao 13 poena i uhvatio devet lopti u laganom trijumfu nad Memfisom.
Detroit, Foto: Reuters
Ažurirano: 27.12.2016. 08:37h

Samo noć nakon što su u najvećem derbiju NBA lige savladali Golden stejt, košarkaši akteulnog šampiona Klivlenda poraženi su u Detroitu.

I to bez najveće zvijezde, Lebrona Džejmsa, koji jeste putovao u grad automobila, ali je cijeli meč odgledao sa klupe (pošteda).

Učinci Kajela Irivniga (20 poena) i Kevina Lava (14) bili su preslabi za rastrčane i raspucane domaće igrače, koje su predvodili Tobijas Haris sa 21, Koldvel-Pop sa 18 i Markus Moris sa 15 koševa. Pod obručima je dominirao Andre Drumond sa 17 skokova.

To je treći put ove sezone da Džejms nije igrao, a Kavalirsi su izgubili sva tri puta. Klivlend je, takođe, odigrao petu utakmicu u posljednjih sedam dana, a protiv Detroita nijednom nije vodio.

"Magični" su dobili prvu četvrtinu sa 36:18, na poluvremenu su imali čak 25 poena razlike, što su održavali u nastavku.

Košarkaši Denvera pobijedili su LA Kliperse sa 106:102 i ostvarili 13. pobjedu u NBA ligi, zahvaljujući novoj sjajnoj roli Nikole Jokića.

Srpski reprezentativac je igrao 32 minuta i postigao je 24 poena uz 10 skokova, četiri asistencije i tri ukradene lopte. Dobre partije prikazali su i Danilo Galinari i Vil Barton sa po 23 poena.

Klipersi su igrali bez trojice ponajboljih igrača, Blejka Grifina, Krisa Pola i Džej Džej Redika. Uspjeli su da nadoknade 17 poena zaostatka i u četvrtoj četvrtini steknu sedam poena prednosti. Denver je odgovorio serijom 7:0 i pobijedio.

Džamal Kroford bio je najefikasniji u ekipi iz Los Anđelesa s 24 poena, Ostin Rivers postigao je 19, a Deandre Džordan 12 poena i 11 skokova.

Minesota je pobijedila Atlantu sa 104:90. Karl Entoni Tauns bio je najefikasniji u pobjedničkom timu sa 22 poena i 11 skokova, a pobjedi je doprinio i Zek Levin sa 21 poenom, od koji je ubacio šest trojki. Dobru partiju prikazao je i Endru Vigins sa 21 poenom, a srpski košarkaš Nemanja Bjelica je za 25 minuta postigao osam poena, uz pet skokova, tri asistencije i dvije ukradene lopte.

U ekipi Atlante Dvajt Hauard ostvario je "dabl dabl" učinak od 20 poena i 12 skokova.

Hjuston je pobijedio Finiks sa 131:115 predvođen Džejmsom Hardenom koji je postigao 32 poena i imao 12 asistencija. To je bila njegova 12. utakmica u kojoj je postigao najmanje 30 poena ove sezone. Hjuston je vodio tokom cijele utakmice i to uglavnom sa najmanje 20 poena prednosti. U pobjedi su učestvovali Rajan Anderson i Nene sa po 15 poena.

Najefikasniji u Finiksu bio je Erik Bledso sa 24 poena, a Brendon Najt dodao je 21.

Toronto je pobijedio Portland sa 95:91 i ostvario sedmu uzastopnu pobjedu na gostovanjima u međusobnom duelu, a Nju Orelans je predvođen Entonijem Dejvisom (28 poena) pobijedio Dalas sa 111:104.

Čikago je pobijedio Indijanu sa 90:85 i prekinuo niz od tri poraza, Vašington je pobijedio Milvoki sa 107:102, a Sakramento je slavio protiv Filadelfije sa 102:100 i vezao četvrtu pobjedu.

Dramatično je bilo u Bruklinu, gdje su domaći pobedijedili Šarlot trojkom Rendija Fojea u posljednjim trenucima utakmice.