Klivlend prvi do polufinala konferencije

Lebron Džejms, Foto: Reuters
Ažurirano: 23.04.2017. 20:41h

Klivlend je prvi prebrodio četvrtfinale plej-ofa, i to na impresivan način - šampion je sa 4:0 u seriji „počistio” Indijanu, za plasman u polufinale Istočne konferencije. To je treća godina zaredom da Klivlend prvo kolo plej-ofa prolazi bez poraza.

Kavalirsi su četvrti meč protiv Indijane dobili sa 106:100, u meču koji je bio uzbudljiv do samog kraja.

Gosti su u posljednjoj četvrtini vodili 13 razlike (96:83), činilo se da je meč odlučen, ali je Indijana uspjela da preokrene, na 102:100, nepuna tri minuta prije kraja.

Međutim, Lebron Džejms je trojkom donio novo vođstvo Klivlendu, potom je Kajl Korver pogodio dva bacanja za 105:102. Domaćin nije iskoristio posljednji napad za izjednačenja, a tačku na meč je stavio Džejms sa jednim pogođenim slobodnim bacanjem...

Džejms je meč završio sa dabl-dabl učinkom - 33 poena, 10 skokova. Pored njega sjajan meč odigrao je i Kajri Irving sa 28 poena.

U timu Indijane Majls Tarner je upisao 20 poena i devet skokova, a Lens Stivenson 22 poena.

Kao glavni razlog poraza Pejsersa može se tražiti i u lošoj partiji prve zvijezde tima Pola Džordža koji je upisao 15 poena uz očajan procenat šuta iz igre (23 odsto).

Kavalirsi u polufinalu čekaju boljeg iz duela Torondo - Milvoki.

Reptorsi su u četvrtom meču vratili brejk, pobjedom od 87:76 i izjednačili rezultat u seriji na 2:2.