Konačno pobjeda: košarkaši Lovćena savladali bivšeg šampiona Levski

KK Lovćen, Foto: Balkanleague.net
Ažurirano: 03.12.2015. 18:56h

Nakon pet vezanih poraza od početka sezone, došlo je vrijeme i za slavlje – košarkaši Lovćena napokon su trijumfovali u Balkanskoj ligi.

U meču 6. kola grupe B, Cetinjani su na svom parketu pobijedili dvostrukog šampiona takmičenja Levski iz Sofije 68:61.

Lovćen je slavio, iako je loše počeo meč (gosti su dobili prvu četvrtinu 10 razlike), jer je u 14. minutu gubio 30:20.

Serijom 12:2, Cetinjani su do poluvremena uspjeli da izjednače (32:32), a onda su na otvaranju treće četvrtine stigli i do prednosti od devet poena (41:32).

Levski je priprijetio na 60:57, ali su „crveni” sa pet uzastopni poena otišli na 65:57 i prelomili meč.

Najefikasniji u sastavu trenera Mirka Prorokovića bili su Miloš Latković i Mikaile Tmušić, koji su ubacili po 19 poen; uz to, Latković je statistiku dopunio sa 9 skokova i 7 asistencija.

Bio je to posljednji meč Lovćena u Balkanskoj ligi u ovoj godini. Cetinjani nastavljaju takmičenje 12. januara kada gostuju Baškimiju.

Lovćen - Levski 68:61 (14:24, 18:8, 17:16, 19:13)

Cetinje - Dvorana: SC „Lovćen“. Sudije: Faur (Rumunija), Ferevski (Makedonija), Milićević (Bosna i Hercegovina).

Lovćen: S. Knežević 9 (4-3), Jovanović 7 (2-2), Petrić 2, Tmušić 19 (6-5), Vukčević, Vujović, Mlađen, Milić 8, Borilović 4, Ševaljević, V. Knežević, Latković 19 (2-1).

Levski: Dimitrov, Hadžirušev 13 (2-2), Avramov, Simeonov 13 (2-0), Zaharijev 6, Alipijev, Dojčinov 11 (4-3), Petkov 8, Ivkov, Minčev 10.