Kraj velike serije Golden Stejta

Niz "ratnika" od 16 pobjeda prekinuo je Memfis
Mark Gasol, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 17.12.2014. 07:43h

Dominacija Golden Stejta i serija od 16 vezanih pobjeda prekinuta je na jednom od najtežih terena u NBA ligi u ovom trenutku - u „Fedeks forumu“ u Memfisu.

Grizliji su savladali „ratnike“ sa 105:98, i to nakon što su drugu četvrtinu otvorili sa 20:0 i sa minus šest došli do vođstva od 48:34...

„Dobili smo „po nosu“ u drugoj četvrtini. To je napravilo razliku u ovom meču“, rekao je trener Golden Stejta Stiv Ker.

U velikoj seriji domaćina istakao se veteran Vins Karter koji je u drugoj dionici dao 11 od ukupno 16 poena, a standardno odlični su bili Mark Gasol (24 koša) i Zek Rendolf koji je meč završio sa 17 pogodaka i 10 skokova za peti vezani trijumf Memfisa.

U poraženom timu je najefikasniji bio Klej Tompson (22), dok je Stef Kari dodao 19, ali uz katastrofalan šut za tri poena - 10-1. Zato je i prvi poraz Golden Stejta od 11. novembra i duela sa San Antonijom bio neizbježan...

U odličnoj seriji su i Oklahoma i Vašington.

„Gromovi“ su do sedmog uzastopnog trijumfa stigli protiv Sakramenta (104:92), a meč u Kaliforniji će se pamtiti i po tome što su "kingsi" povukli dres Predraga Stojakovića s brojem 16.

„Čarobnjaci“ su slavili u duelu sa Minesotom (i dalje u sastavu nema povrijeđenog Nikole Pekovića) što im je 5. trijumf u nizu.

Vašington - Minesota 109:95 (Batler 23 p - Jang 29 p)

Bruklin - Majami 91:95 (Plamli 21 p - Vejd 28 p)

Memfis - Golden Stejt 105:98 (Gasol 24 p - Tompson 22 p)

Nju Orleans - Juta 119:111 (Dejvis 31 p - Kanter 29 p)

Njujork - Dalas 87:107 (Entoni 26 p - Novicki 16 p)

Sakramento - Oklahoma 92:104 (Gej 22 p - Vestbruk 32 p)