Krka odbranila titulu u Sloveniji

Prije početka odlučujuće utakmice mislili smo samo na to kako da odigramo dobro, o titulu nismo razmišljali - rekao je nakon meča Džikić
Aleksandar Džikić, Foto: NLB LIGA
Ažurirano: 11.06.2011. 21:30h

Košarkaši Krke su novi, stari šampioni Slovenije! Tim iz Novog Mesta je u majstorici finala plej-ofa pred svojim navijačima savladao Olimpiju (64:57), čime je odbranio tron osvojen prošle sezone, a to je ujedno i četvrta titula nacionalnog šampiona.

Tako se Aleksandar Džikić na najbolji mogući način oprostio od Krke (preuzima Litvos ritas), jer joj je pored titule donio i pobjednički pehar u Čelendž kupu.

- Prije početka odlučujuće utakmice mislili smo samo na to kako da odigramo dobro, o titulu nismo razmišljali. Radili smo naporno tokom sezone, što nam se isplatilo. Ovi momci koje sam trenirao su divni ljudi i veliki košarkaši, i srećan sam što sam sa njima radio - rekao je nakon meča Džikić.

U izjednačenoj utakmici bolje je krenula Krka, koja je prvu četvrtinu završili sa 10 poena prednosti (17:7).

U drugoj nisu nastavili u istom ritmu i postigli su svega osam poena, što je Olimpija iskoristila i na odmor otišla sa tri poena prednosti (25:28).

Četa iz Novog Mesta je u trećem periodu vratila prednost (39:37), da bi dileme oko pobjednika riješili u posljednjem kvartalu.

Sredinom četvrte četvrtine domaćini su na krilima prvog strijelca utakmice Jure Balažića i pleja Dušana Đorđevića (ide u Ostende) napravili seriju 11:2 za dvocifrenu prednost.

Olimpija se 35 sekundi prije kraja vratila na tri koša zaostatka trojkom Davisa Bertansa, ali sa druge strane je Đorđević bio koncentrisan sa linije slobodnih bacanja, a nakon što je Damir Markota promašio trojku, Olimpija se više nije mogla vratiti i slavlje Krke moglo je da počne.

Balažić je za Krku ubacio 14, Đorđević je dodao 13, dok je Zoran Dragić ostvario dabl-dabl učinak od 12 koševa i 13 skokova.

Keni Gregori je sa 12 koševa bio jedini dvocifreni kod Olimpije. Goran Jagodnik je dao devet (sedam skokova), dok je Vlado Ilijevski dodao osam koševa uz šest asistencija.