Lavrinovič tragičar

Barselona i CSKA su nastavili teror iz prve faze Evrolige - jedina dva tima koja su upisala po devet pobjeda u prvih 10 kola, sinoć su lako izašla na kraj sa turskim velikanima.
Ažurirano: 28.12.2012. 23:28h

Barsa je fenomenalnim ritmom slomila Fenerbahče (100:78). Šest igrača Katalonaca je imalo dvocifren broj poena - Huan Karlos Navaro i Marselinjo Uertas su postigli po 14, Erazem Lorbek, Pit Majkl i Ante Tomić po 12, a Nejt Džavai 10. Marko Todorović je za dva minuta i 15 sekundi pogodio jedini šut koji je uputio ka obruču. Najefikasniji igrač utakmice bio je bek Turaka Bojan Bogdanović sa 19 pogodaka.

Moskovljani su pred svojim navijačima ubjedljivo savladali Anadolu Efes (90:71), ali su do trijumfa došli tek u posljednjoj četvrtini. Nenad Krstić i Soni Vims su ubacili po 22 koša, dva manje od jedinog dvocifrenog u poraženom timu, Džordana Farmara.

Panatinaikos je u veoma uzbudljivom meču savladao Žalgiris sa 67:66. Tragičar je bio Darjuš Lavrinovič, koji je promašio otvoreni šut za pobjedu u posljednjoj sekundi.