Luka Dončić u ubjedljivom trijumfu Dalasa upisao 30 poena, uz 14 asistencija i sedam skokova
2661 pregleda 0 komentar(a)
Lenard, Foto: AP
Ažurirano: 23.11.2019. 08:41h

U večeri između petka i subote odigrano je deset utakmica NBA lige.

Kavaj Lenard je bio čovjek odluke za Los Anđeles Kliperse u pobjedi protiv Hjustona (122-119). Lenard je pogodio ključni šut na 15 sekundi do kraja meča i utakmicu završio sa 24 poena.

Vestbruk je imao priliku da preokrene nakon pogotka Lenarda, ali je nakon njegovog promašaja Pol Džordž, nakon što je fauliran, sa dva slobodna bacanja na 1.2 sekunde prije kraja samo potvrdio pobjedu Klipersa.

Najefikasniji u redovima Los Anđelesa bio je Lu Vilijams, koji je svih 26 koševa postigao u drugom poluvremenu. Džejms Harden je upisao 37 poena za Hjuston, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu u Kaliforniji.

Nikola Jokić je upisao novi tripl-dabl u pobjedi Denvera protiv Bostona (96-92). Srpski centar je za 36 minuta na parketu imao 18 poena, uz 16 skokova i deset asistencija.

Kemba Voker je bio primoran da zbog povrede napusti meč na nosilima, nakon svega 12 minuta na parketu, a najbolji u redovima Seltiksa bio je Džejlen Braun sa 22 poena.

Dalas je nakon ubjedljivog trijumfa protiv Golden Stejta (142-94) u Teksasu odigrao još jednu "trening" utakmicu protiv Klivlenda.

Maveriksi su slavili rezultatom 143-101, a Luka Dončić je ponovo bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 30 poena, uz 14 uspješnih dodavanja i sedam skokova.

Los Anđeles Lejkersi su u Oklahoma Sitiju zadržali poziciju lidera Zapada. Entoni Dejvis sa 33 i Lebron Džejms sa 23 poena predvodili su tim u pobjedi protiv ekipe Tandera, rezultatom 130-127.