Lenard u finišu očitao lekciju Hardenu

Nikola Vučević propustio drugi meč zbog povrede ahilove tetive
lenard, Foto: Reuters
Ažurirano: 07.03.2017. 08:14h

Nikola Vučević propustio je drugi meč zbog povrede ahilove tetive, a Orlando je na svom parketu poražen od Njujorka 113:106.

Klivlend je doživio drugi uzastopni poraz, neočekivano od Majamija kod kuće – 106:98.

Lebron Džejms i Kajri Irving ubacili su normu – Irving 32, Džejms 30 poena (17 skokova), ali nije bilo dovoljno protiv gostiju, koje su predvodili Dion Vejters sa 29 (pet trojki) i Goran Dragić sa 21 poenom.

Utakmicu je obilježila teška povreda Endrjua Boguta na debiju u dresu Klivlenda – nekadašnji centar Golden stejta poslije samo 58 sekundi povrijedio je koljeno, odnosno naprsla mu je kost.

Za njega je sezona vjerovatno završena.

Meč večeri odigrali su San Antonio i Hjuston – domaćin je slavio 112:110, a Kavaj Lenard postigao 17 poena u posljednjoj četvrtini, od ukupno 39.

Isti učinak imao je Džejms Harden, ali je zakazao u posljednjem period – samo četiri poena ubacio je u završnih 12 minuta.

Njegovim pogotkom sa linije bacanja, Hjuston je 39,7 sekundi prije kraja poveo 108:107.

Lenard je zatim pogodio trojku, a onda u narednom napadu blokirao Hardena, iznudio faul i pogodio oba bacanja, osiguravši pobjedu svog tima.

LA Klipers – Boston 116:102

Denver - Sakramento 108:96

Juta – Nju Orleans 88:83

San Antonio – Hjuston 112:110

Memfis - Bruklin 109:122

Šarlot – Indijana 100:88

Atlanta - Golden stejt 111:119

Detroit – Čikago 109:95