Lovćen se mučio protiv Primorja

Cetinjani su upisali 11. trijumf, a Novljani 11. poraz
773 pregleda 0 komentar(a)
Košarkaši Lovćena, Foto: Lovćen/Novak Abramović

Teže od očekivanog, Lovćen Bemax je upisao pobjedu kod kuće protiv Primorja sa 86:80, u premijernom meču 14. kola Erste lige.

Cetinjani su upisali 11. trijumf, a Novljani 11. poraz.

Lovćen je u uvodnim minutima drugog poluvremena napravio sjajnu seriju od 18:0 i činilo se da je pitanje pobjednika riješeno (64:46).

Uporni gosti su na prelazu iz treće u posljednju četvrtinu uzvratili serijom 15:0 i prišli na samo četiri poena zaostatka (67:63), a nepuna četiri minuta prije kraja meča je Lovćen vodio samo dva razlike (78:76). Domaćin je serijom 6:0 spriječio preokret (84:76), i onda rutinski priveo meč kraju.

Najefikasniji u timu pobjednika bio je Emir Hadžibegović sa sa 17 poena, a imao je i osam skokova, Mašan Vrbica i Miloš Latković su dodali po 14 poena, s tim da je Latković imao i 10 asistencija i sedam skokova, a Vrbica po šest skokova i asistencija.

Dvocifreni u domaćem timu bili su i Amerikanac Von (13) i Vasilije Vučinić (10).

U poraženoj ekipi najbolji je bio Stefan Krstajić sa 21 poenom i devet asistencija. Dušan Hukić je dodao 14 poena, Veselin Kovačević 13, Bogdan Rutešić 11, te Marko Grković sa po 10 poena i skokova.

Inače, pred početak meč, minutom ćutanja, odata je počast tragično nastradalom Miloradu Miću Vukoviću (21) koji je prošao sve mlađe kategorije cetinjskog kluba.