Lovćen slavio, Teoda uložio žalbu

U utakmici 14. kola Erste lige, Lovćen je na Cetinju savladao Teodo košem Aleksandra Milića, postignutim poslije isteka vremena, pa je Teodo najavio žalbu.
5 komentar(a)
Ažurirano: 06.03.2014. 00:19h

Košem Aleksandra Milića, Lovćen je savladao Teodo, ali ostaje dilema da li je centar Cetinjana šutrao nakon zvuka sirene.

Gosti su smatrali da je vrijeme isteklo, uslijedili su protesti, ali su sudije priznale koš i bodovi su ostali na Cetinju.

Lovćen je vodio praktično tokom čitavog susreta, a Teodo je tek u posljednjoj četvrtini zahvaljujući Savu Đikanovići i trojkama Miloša Krivokašića, Radomira Pekića i Milija Bocke stigao na korak od pobjede.

Mladi Pekić je dvije i po sekunde prije kraja pogodio oba bacanja za prednost gostiju (77:76).

Dragan Radović je zatražio minut odmora, a odgovornost je preuzeo Danilo Nikolić.

Promašio je, lopta je završila u rukama Milića, koji je pogodio i riješio meč.

Zvanični predstavnik Teoda je nakon meča uložio žalbu na pobjedonosni koš Lovćena.

Mašan Vrbica je bio najbolji akter meča sa 25 poena (trojke 8-4) i sedam asistencija. Pratio ga je Milić sa 17.

U poraženom timu bolji od ostalih bili su Đikanović (18, sedam skokova) i Nikola Vučurović (16, četiri asistencije).

Lovćen - Teodo 78:77 (20:16, 18:12, 23:20, 17:29)

Cetinje - Dvorana: SC „Lovćen“. Gledalaca: 300. Sudije: Rutešić (Nikšić), Savović (Podgorica), Kićović (Bar).

Lovćen: Rabrenović, Nikolić 10, Knežević 8, Tmušić 11, Vrbica 25, Ljubenković 3, Milić 17, Vukčević, Borilović 4, Ševaljević, Zejak, Zuber.

Teodo: Krivokapić 6, Pekić 10, Vučurović 16, Kunjić, Bošković 8, Đikanović 18, Petković, Džonson 2, Subotić, Starovlah, Perović, Bocka 17.