Lovćenu derbi protiv "studenata", Ibar slavio protiv Primorja

961 pregleda 0 komentar(a)
Mašan Vrbica (Lovćen) na meču protiv Studentskog centra, Foto: Saša Matić/KSCG

Košarkaši Lovćena Bemax dobili su derbi 7. kola Erste lige - Cetinjani su u Podgorici bili bolji od Studentskog centra sa 85:70.

Gosti su u "Kući košarke" bili u prednosti cijelo vrijeme, a već na otvaranju meča stigli su do 11:5.

Pred kraj prve četvrtine ekipa Zorana Kašćelana povela je 22:13, nakon čega su domaći odgovorili sa šest vezanih poena i prišli na minus tri.

Vrlo brzo Lovćen je opet preuzeo kontrolu i nakon 15 minuta imao je prednost 32:23, da bi na poluvremenu bilo 46:38 za goste.

U trećoj četvrtini Cetinjani su imali konstantno dvocifrenu prednost, a pobjedu su potvrdili u posljednjem periodu kada su serijom 9:0 stigli do 75:54.

Mašan Vrbica bio je najbolji u pobjedničkom timu sa 20 poena i sedam asistencija, Emir Hadžibegović uz 15 poena imao je i 12 skokova.

Vukota Pacviće je meč završio sa 13 poena, Milutin Đukanović je upisao 12, a Miloš Popović 10.

Na drugoj strani Aleksa Popović je upisao 15 poena i devet skokova, Fedor Žugić je imao 12 poena i šest skokova.

Lovćen i Studentski centar sada imaju po pet pobjeda.

Ibar je i dalje prvi pratilac Sutjeske, koja je u petak savladala Jedinstvo. Rožajci su na skoru 6-1 pošto su savladali u gostima Primorje 75:68.

Najbolji u pobjedničkom timu sa 22 poena bio je Nemanja Simović, pratio ga je Elvis Čekić sa 13 i devet skokova.

Kod Primorja se istakao Pavle Kuzmanović sa 16 poena, po 12 su ubacili Đorđe Žarić, Bogdan Rutešić i Marko Grković.

Prvu pobjedu ove sezone u Erste ligi ostvarili su košarkaši Zete. Golubovčani su u gostima nadigrali All Stars 74:63.

Vaso Popović je blistao sa 25 poena, a Pavle Raičković je dodao 15 poena. Na drugoj strani Luka Nikaljević je ubacio 17 poena, a Aleksandar Bogojević 13.

Pobjedu je slavio i Teodo koji je sa 63:59 trijumfovao u Danilovgradu.

Meč na mali broj poena igrao se u ritmu Zdravka Boškovića koji je duel završio sa 25 poena i 13 skokova. Stefan Vuković je dodao 13 poena.

Na drugoj strani 15 poena Vasilija Jovovića, te 11 Marka Anđelića.