Makabi ostao u trci za Top 16

Makabi - Brose Baskets, Foto: Maccabi.co.il
Ažurirano: 10.12.2015. 22:47h

Najbolja igra Makabija ove sezone i ubjedljiva pobjeda protiv Brose basketsa, koja ga je ostavila u trci za Top 16. Utakmica posljednjeg kola protiv Darušafake u Istanbuku će odlučiti ko dalje nastavlja takmičenje u elirtnom takmičenju.

Meč u Tel Avivu praktično je riješen već nakon prve četvrtine, kada je domaćin imao dvocifrenu prednost (22:12), koju je do kraja meča i povećao. Silvan Landsberg (19, 7-5 trojke) i Tejlor Ročesti (16, sedam asistencija) su bili najefikasniji kod Makabija. Kod gostiju, najbolji je bio Danijel Tajs (13, šest skokova).

Anadolu Efes je zahvaljujući dobroj igri u drugom poluvremenu savladao Laboral Kući i preuzeo drugo mjesto na tabeli. Turke su do pete pobjede u sezoni vodili Tomas Ertel (25, devet asistencija) i Dario Šarić (12).

Žalgiris je napravio iznenađenje pobjedom nad Barselonom u gostima i blizu je osvajanja trećeg mjesta u grupi.

Paulijus Jankukas (17) i Mantas Kalnietis (16) su bili najzaslužniji za slavlje Litvanaca, koji su sve riješili u prvih 20 minuta, dok je Ante Tomić bio najbolji kod Katalonaca sa 28 poena uz šut za dva poena (11-11).