Makabi srušio Real, Efes šokirao Barselonu

Bojan Dubljević je meč završio sa 11 poena, efikasniji od njega bio je Tibor Plajs sa 12
De Kolo, Foto: Euroleague.net
Ažurirano: 09.11.2017. 22:04h

Prva pobjeda Efesa u Evroligi ove sezone, i to gdje - protiv Barselone u "Palau Blaugrani".

Ekipa Velimira Perasovića doputovala je u Kataloniju sa svih pet poraza, ali je od početka kontrolisala ritam igre i rezultat.

"Pivari" su u posljednjoj četvrtini išli i do plus 15, a na kraju su slavili sa 89:85.

Sjajni Vladimir Štimac predvodio je goste sa 22 poena i osam skokova, a odličan je bio i Riki Ledo sa 20 poena. Istiakao se i učinak Erika Mekaluma - četiri od četiri za tri poena.

Viktor Klaver sa 15 poena jedini je bio iznad prosjeka kod Barselone.

Košarkaši Valensije imali su sredinom prve četvrtine deset poena prednosti u duelu sa CSKA, a na kraju je ruski tim slavio 27 razlike - 94:67 (20:19, 23:19, 30:16, 21:13), na otvaranju šestog kola Evrolige.

CSKA je zabilježio petu pobjedu, Valensija doživjela treći poraz.

Nando de Kolo je bio najbolji pojedinac meča sa 23 poena, za domaće se 16 poena postigao Kori Higins, dok su po osam upisali Mihail Kulagin, Nikita Kurbanov, Andrej Voroncevič, Otelo Hanter (10 skokova) i Kajl Hajnc.

Bojan Dubljević je meč završio sa 11 poena (6-4 za dva poena, 1-0 za tri) za skoro 16 minuta igre, a imao je i po dva skoka i blokade. Efikasniji od njega bio je Tibor Plajs sa 12, a imao je i sedam skokova, dok je Fernando San Emetrio, takođe, dodao 11 poena.

Makabi je do četvrte pobjede stigao preko Reala (90:83), koji je uknjižio drugi poraz.

Kada je fenomelnalni Slovenac Luka Dončić, praktično, u jednom napadu upisao čak sedam poena (tri slobodna bacanja nakon faula, plus dodatno zbog tehničke greške treneru domaćih Nevenu Spajihi, te odmah trojka nakon toga), za vođstvo od 76:74, na četiri i po minuta prije kraja, činilo se da je Real stekao psihološku prednost.

Međutim, Makabi je uspio u finišu da „stisne” u odbrani i stigne dao važnog trijumfa.

Tomas Dešaun je sa 21 poenom bio najefikasniji u domaćem timu, Majkl Rol je dodao 16. U Realu je Dončić uknjižio 19 poena, te po šest skokova i asistencija, Entoni Rendolf je meč završio sa 13 poena i devet skokova.

Pobjedu, i to kakvu - od čak 32 koša razlike, ostvario je Žalgiris u Italiji, protiv Olimpije Milano.

CSKA - Valensija 94:67

Makabi Tel Aviv - Real Madrid 90:83

Olimpija Milano - Žalgiris 62:94

Barcelona - Efes 85:89