Marseljeza u Strazburu, Zvezda ispustila plus 21

Četiri sekunde prije kraja trener domaćih Vensan Kole je pri vođstvu 78:75 pozvao tajm-aut, a preko 5.000 navijača u „Rinu sport” dvorani je počelo da pjeva Marseljezu, kao omaž tragično nastradalim zemljacima u terorističkim napadima u Parizu...
6 komentar(a)
Luis Kempbel i Marko Tejić, Foto: Sigbasket.fr
Ažurirano: 19.11.2015. 22:55h

Kada je Kvinsi Miler pogodio svoju petu trojku iz šest pokušaja za plus 21 u prvom napadu drugog poluvremena (55:34), činilo se da će Crvena zvezda uraditi ono što nisu mogli ni Fenerbahče i Real Madrid - da pobijedi u Strazburu. Nije uspjela.

Francuski vicešampion je počeo da topi prednost, a tim Dejana Radonjića je pri vođstvu 66:63 ostao bez jedinog pravog plejmejkera, Stefana Jovića, koji je zaradio peti faul.

Beograđani su povisili na 70:63, ali su domaći presingom potpuno zbunili „crveno-bijele” i preokrenuli serijom 10:0.

Vladimir Golubović je u pobjedu domaćih ugradio 13 koševa, uključujući i onaj iz odbojke za prvo vođstvo na meču (71:70), i devet skokova. Najefikasniji je bio Žeremi Lelup sa 24 poena, jednim više od Milera.

U istoj grupi (A) pobjedu, Fenerbahče je slavio u Minhenu (84:67).

U duelu bivših selektora SR Jugoslavije, tim Željka Obradovića je fenomenalno počeo meč protiv Bajerna Svetislava Pešića, vodio 11:0, 16:2 i 19:4, pa je bilo jasno ko će pobijediti.

Blistao je Bobi Dikson, alijas Muhamad Ali, sa 25 pogodaka (trojke 13-7).

Nemanja Đurišić je u porazu Zjelone Gore na gostovanju Žalgirisu (67:56) upisao dva poena i uhvaćenu loptu za 12 minuta i 24 sekunde.

Tejlor Ročesti je na debiju Žana Tabaka na klupi Makabija uknjižio 20 koševa i pet asistencija, ali je CSKA slavio u Tel Avivu (88:82).

Isti broj dodavanja, a pet pogodaka više od Amerikanca sa crnogorskim pasošem je imao njegov direktni rival, Miloš Teodosić.