Meli brži od sirene, Zvezda slaba u Pireju, Dubljević nemoćan u Barseloni

Nikolo Meli je nakon promašaja Bredlija Vonamejkera 0,1 sekundu prije kraja gurnuo loptu i probacio je kroz obruč za pobjedu Fenerbahčea protiv CSKA u Moskvi (95:93)
105 pregleda 0 komentar(a)
Nikolo Meli, Foto: Wikipedia.org
Ažurirano: 17.11.2017. 21:50h

Duel dva posljednja prvaka Evrope je trajao čak dva sata i 20 minuta, a riješen je košem koji će se dugo vrtjeti na TV špicama - Nikolo Meli je nakon promašaja Bredlija Vonamejkera 0,1 sekundu prije kraja gurnuo loptu i probacio je kroz obruč za pobjedu Fenerbahčea protiv CSKA u Moskvi (95:93).

Aktuelni šampion Starog kontinenta je imao šansu da riješi meč i u regularnom toku, ali je Vonamejker 10 sekundi prije kraja realizovao samo jedno od dva bacanja.

Fener je sredinom 2. četvrtine vodio 18 razlike (39:21), ali su „armejci“ preokrenuli. Turski velikan je opet poveo, 109 sekundi prije kraja imao plus sedam (82:75), ali je CSKA preokrenuo na 83:82.

Vonamejker je donio produžetak, u kojem su „žuto-plavi“ stigli do zaslužene pobjede.

Jan Veseli je bio najefikasniji igrač meča sa 31 poenom, a dvocifren učinak su imali i Vonamejker (13), Meli (11), Luiđi Datome i Kostas Slukas (po 10).

Kod domaćih su odskočili Serhio Rodriges (20), Nando de Kolo (18), Kajl Hajns i Kori Higins (po 17).

Crvena zvezda je nastavila seriju očajnih rezultata i doživjela šesti poraz u Evroligi, a četvrti uzastopni. Bratski klub Olimpijakos nije imao milosti prema Beograđanima - 85:59. Milko Bjelica je upisao šest poena i četiri skoka.

Barselona je u španskom derbiju lako savladala Valensiju (89:71), a Bojan Dubljević je za goste upisao po šest poena i skokova.

Rezultati 8. kola

CSKA - Fenerbahče 93:95, poslije produžetka (16:27, 25:19, 22:15, 20:22, 10:12),

Olimpijakos - Crvena zvezda 85:59 (22:13, 25:24, 20:12, 18:10)

Armani Iksčejndž - Brose baskets 71:62 (13:16, 14:19, 16:16, 28:11)

Barselona - Valensija 89:71 (24:18, 26:14, 21:24, 18:15)