Melo brojao do 50 protiv šampiona, tripl-dabl Brajanta

60 pregleda 3 komentar(a)
Karmelo Entoni, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 03.04.2013. 08:51h

Treći put u karijeri Karmelo Entoni je dao 50 poena. Mjesto za veliku partiju nije moglo da bude bolje - zablistao je protiv Majamija na Floridi i pomogao Niksima da pobijede (102:90).

"Imao sam dobar osjećaj od početka utakmice. Ispostavilo se da je to jedna od onih večeri kada sve možete", rekao je Entoni poslije duela dvije vodeće ekipe na Istoku.

Popularni Melo je bio na terenu 40 minuta, iz igre je šutirao 26-18, trojke 10-7, a imao je i po dva skoka i asistencije. Pored takvog učinka lidera tima, Njujorku su bila dovoljna još dva igrača sa dvocifrenim učinkom - Džej Ar Smit je upisao 14, a Rajmond Felton 10 koševa, uz devet dodavanja.

Za Majami, u kojem opet nije bilo Lebrona Džejmsa, Dvejna Vejda i Marija Čalmersa, Kris Boš je ubacio 23 poena, Majk Miler 18, a Rej Alen 16.

LA Lejkersi su u okršaju za plej-fo savladali Dala s(101:81) i sačuvali šanse da odu u doigravanje.

"Jezeraši" sada imaju istu skor (39 pobjeda i 36 poraza) kao i osmoplasirana Juta. Najefikasniji je bio Dvajt Hauard (24 pogotka i 12 uhvaćenih lopti), Kobi Brajant je pomogao ekipi tripl-dablom (23 poena, i po 11 skokova i asistencija), pa je jasno da Meveriksi nisu imali šansi u Kaliforniji.

U poluvremenu utakmice upriličena je i najavljena svečanost - dres sa brojem 34, koji je nosio Šekil O'Nil, od jutros krasi svodove dvorane Lejkersa.

Pobijedio je i Vašington - "čarobnjaci" su bili bolji od Čikaga (90:86), a dominirao je plejmejker Džon Vol sa 27 koševa.

Vašington - Čikago 90:86 (Vol 27 p, Prajs 13 p - Buzer 19 p, 12 sk, Robinson 17 p)

Majami - Njujork 90:102 (Boš 23 p, Miler 18 p - Entoni 50 p, Smit 14 p)

LA Lejkers - Dalas 101:81 (Hauard 24 p, 12 sk, Brajant 23 p, 11 sk, 11 as - Kejman 14 p, Mejo 12 p)